build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Маџир Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1904
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 28-Mar-2018 at 10:48
spored planot, tuka bi trebalo da se formira uste edno mini plostadche, toa e bas ona sto mu treba na ovoj del od gradot
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3848
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 16-Apr-2018 at 18:39
Od instagram
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 17-Apr-2018 at 11:50
Неколку денешни-нешто само не ми е јасно на нивната веб-страна се вели висина на венец од 29м а катноста е П+7+Пк,а во Стар Аеродром П+9К+Пк=29м??Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1919
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 17-Apr-2018 at 21:29
Нема ништо нејасно околу тоа, се работи за различни спратни висини ,различна почетна кота затоа и се јавува разлика.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1851
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 19-Apr-2018 at 17:24
Конкуренција на Флет Ајрон
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 27-Apr-2018 at 11:58
Ова шиба ко лудо,многу брзо креваат катови,се бетонира на секои 2-3 дена.Еве една денешна од подалекуЕве плус каков е распоредот на становите-превземено од нивната фб странаEdited by stef4o - 27-Apr-2018 at 12:15
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Offline
Posts: 3848
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 27-Apr-2018 at 18:01
Требаше повисока да биде. Со елементите според рендерот плус висока тамам ќе беше.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 09-May-2018 at 09:46
Една денешна

Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1904
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 09-May-2018 at 15:25
Originally posted by my Macedonia

Требаше повисока да биде. Со елементите според рендерот плус висока тамам ќе беше.

se slagam. objektov da bese dupla visina mnogu ubavo ke poentirase zaedno so zeleznickata stanica
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 555
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 09-May-2018 at 19:49
Оваа си е ок, ама требаше цело Маџир маало да биде П+7+П.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12481
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 10-May-2018 at 09:11
На нивната интернет страница имаат и слика од рендерот. Нека не ве буни зградата десно, ставена е за украс (таму сега се наоѓа железничката станица).

...

Само да додадам дека без терасите, зградава многу потсетува на понискиот дел од Скопје Сити Гарден.Edited by Џоле - 10-May-2018 at 09:16
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 10-May-2018 at 10:26
Лошо е само што е преблизу до булеварот а инаку не изгледа лошо,интересен е оној аголниот дел со терасите. Се надевам ќе бидат доследни на рендерите.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12481
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 10-May-2018 at 10:34
Па, Скопје Сити Гарден испадна како на рендерот, без вертикалната градина што можеби и нема да ја биде.
За сè има вторпат
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 10-May-2018 at 15:48
Previous
 
Еве уште сега можеме да дојдеме до заклучок дека крајниот производ нема да биде веродостоен на визуелната илустрација - повеќе од сигурно е дека на најгорниот кат ќе има настрешници покриени или со стакло или со лексан над страничните тераси.
 
Освен ако постават и таму зеленило, се разбира.
 Edited by Dexter26 - 10-May-2018 at 15:54
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 18-May-2018 at 12:38
Ми беше успат па направив една,работат на подготовки за плочата на 6 кат а на 1 кат веќе е почнато со ѕидаријата.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 26-May-2018 at 12:09
Еве неколку денешни

Една од подалекуИ уште неколку

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 08-Jun-2018 at 14:56
Една денешна,уште малку ќе ја достигнат потребната висина

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 11-Jun-2018 at 12:46
Неколку денешни од другата странаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 20-Jun-2018 at 12:43
Денес ја бетонираа плочата на седмиот кат,им остана уште поткровјето за да ја достигнат потребната висина.Еве неколку денешни во продолжение

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3258
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 29-Jun-2018 at 12:25
Веќе работат на последната плоча,еве една денешна

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.133 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.