build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Маџир Маало

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1904
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 29-Jun-2018 at 12:40
tu kako ne e uste edno 10 kata, ubava vizura ke dade od zeleznickata stanica. inaku, jas pre bi povisoki zgradi da se gradat so poveke prostor so plostadi i zelenilo izmegu otkolku niski i napikani site edna do druga.
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 30-Jun-2018 at 11:52
Previous
 
Ааа не, за висококатници и за облакодери се потребни капитал, вистински архитекти и вистински градежни материјали, а тоа не е приоритет на урбаната мафија, туку перење на нелегално стекнатиот капитал и негово размножување.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7072
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 01-Jul-2018 at 17:56
плус, урбанизмот не се сосстои во креирање на визури... не се гради само за да изгледа убаво, туку најпрво е да е функционално, и не само да не штети на околината, туку и да е во контекста на некаков план и развој... а далеку од тоа се набрзина скоцканите станбени кокошарници со транзиционен карактер
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 10-Jul-2018 at 12:02
Од нивниот фб профил

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 01-Aug-2018 at 16:21
Уште неколку рендери


Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 16-Aug-2018 at 10:24
Две денешниBack to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1904
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 16-Aug-2018 at 12:12
deluva vetuvacki...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 16-Aug-2018 at 12:19
Mi se dopagja izgledot na site nivni zgradi koi dosega gi imaat realizirano,ostanuvaat dosledni na renderite,Steta sto ne uspeaa da vlezat so nekoja gradba vo Star Aerodrom da razbijat monotonija. Se nadevam deka koga ke ja zavrsat zgradava okolu nejze ke se oformi nekakvo parkce ili skverce bidejki momentalno situacijata ne e bas sjajna. Odnosno ima div parking,improvizirani romski zivealista i kupista smet.
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 16-Aug-2018 at 12:51
Во Стар Аеродром можда нема, ама затоа на ливадата кај Мајчин дом како ќе и влезат...
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1919
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 16-Aug-2018 at 20:37
ЗФС ако не се лажам имаат и парцели во Реонски и во Лисиче каде што беа житните полиња помеѓу куќите. Со тек на време ќе го испенетрираат Аеродром како Адора.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 23-Aug-2018 at 12:32
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 29-Aug-2018 at 12:16
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 23-Sep-2018 at 15:44
Неколку денешни.Завршија со ѕидаријата,деновиве привршуваат и со местењето на кровната конструкција а може да се види дека на првите катови се подготвува поставувањето на прозори.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 25-Oct-2018 at 13:03
Еве серија денешни фотки,на дел од објектот е поставено скеле и почнато е со работа на фасадата,а исто така се привршува и со поставувањето на врати и прозори по катовите.Патем како позитивно би го истакнал денешното уривање на импровизираните бараки во кои подолго време живееа бездомници и средување на просторот кој беше затрупан во ѓубре а се наоѓаше само на неколку метри одалеченост и од овој нов станбен објект и од НБРМ.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 10-Nov-2018 at 12:52


http://samoprasaj.mk/naacik/1166-2018-11-09-16-05-48?fbclid=IwAR32lq1noKQ0tNx91CKaSxJEXfiqkDqczhr25JSXC3lTzo7XaYs8GF4nIOA
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 17-Nov-2018 at 14:52
Од нивната фб странаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 24-Nov-2018 at 15:45
Неколку денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 28-Nov-2018 at 19:31
од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3277
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 13-Dec-2018 at 14:42
Една денешна

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1855
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 13-Dec-2018 at 16:10
Требало Флеј Ајрон 2 да ја прстат *како фитнес хаус и фетнес хаус на партизанска
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.