build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања > Урбанистички целини
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Локалитет Велешко езеро

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 18-Mar-2010 at 02:11

 
 
 
 
 
Инаку летото/есента дали заради високи температури или заради наводнување на околни земјоделски насади, се забележува колку е водата повлечена и како тоа се одразува на објектов и окружувањето.


Edited by SkyBoy - 18-Mar-2010 at 02:18
Back to Top
La Linea View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Nov-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2067
  Quote La Linea Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 18-Mar-2010 at 02:42
Previous Спомнат е бродов, ама некаде назад или во друга нишка, мислам дека во Туризам во МК или во Вести. Инаку , ако добро сум разбрал, бродов не е наменет за пловење ниту има мотори. Стварно не ми е јасна поентата, ама и не ми е битна, битно ми се допаѓа како изгледа Big%20smile
Помогнете во Македонската Википедија - Слободна енциклопедија!
Back to Top
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 18-Mar-2010 at 03:30

Да да, можда е во туризам, пред малку ги открив и тие теми на форумов и заглавив уште саат време "на кратко" разгледувајќи..NutsLOL Од утре планирам да седнам све да исчитам..  ако се вишок фоткиве, може да се скинат...

Back to Top
ZZZZ View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 01-Jul-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote ZZZZ Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 18-Mar-2010 at 18:57
Ovoj  objekt ne e brod vo prava smisla (vo prethodniot post se spomnuvaat motori, plovenje)
samo fasadata e napravena da lici na brod inaku e postaven na dnoto od ezeroto so profili i e potpolno nepodvizen.
Back to Top
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 18-Mar-2010 at 21:27

Па не е е за пловење нормално.. веројатно едвај еден круг би свртел во Велешко, кога би имал мотор, сакам да кажам, мало е езерово, незнам што се фативте за моторот Smile

мене и внатрешно и надворешно ми личи на брод кој патем е хотел/ресторан Big%20smile без разлика дали има мотор
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 12021
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 27-Nov-2012 at 17:05
1


2

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.