build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

БИСИ - Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: БИСИ - Карпош
    Posted: 01-Nov-2020 at 12:48


https://www.facebook.com/Ditec-Construction
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 12-Oct-2020 at 17:05


https://www.facebook.com/PremiumPropertyDevelopment
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 03-Oct-2020 at 08:40
od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 19-Sep-2020 at 13:32
od fb

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 16-Aug-2020 at 15:06
Фотки од средина на јуни,денес се сигурно во понапредна фаза(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 27-Apr-2020 at 10:44


https://www.facebook.com/PremiumPropertyDevelopment
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13228
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 01-Mar-2020 at 17:02
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 14-Feb-2020 at 17:36


https://www.facebook.com/PremiumPropertyDevelopment
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 06-Feb-2020 at 17:06
Извадок од видеото постирано во нишката за квалитет на воздухот,на фотката може да се забележи комплексов поточно карабината на втората зграда и ул.Лондонска која и по 1,5-2 години од реконструкцијата сеуште нема хоризонтална сигнализација...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 04-Jan-2020 at 18:25
https://www.facebook.com/PremiumPropertyDevelopment
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13228
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 30-Dec-2019 at 22:10
Личи на некаков мермер или барем имитација на мермер.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 30-Dec-2019 at 21:56
Neznam sto materijal e no ocekuvam da potrae i da ja zadrzi bojata...celata fasada deluva kvalitetno izvedena,bi bilo golema bruka da nastane bilo kakov problem vo narednite godini.
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 296
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 30-Dec-2019 at 19:56
Многу ми се допаѓа фасадата и стилот во целост, но што материјал е белиот дел? Мислите дека ќа опстане (во иста боја) до следната зима?
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 29-Dec-2019 at 19:32
Од фб,очигледно со едниот дел планираат да завршат деновиве а другиот е веќе затворена карабина...

https://www.facebook.com/PremiumPropertyDevelopment
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 28-Dec-2019 at 20:10


https://www.facebook.com/PremiumPropertyDevelopment/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 06-Dec-2019 at 19:20
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7513
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 31-Oct-2019 at 17:35
Од изведбата во внатрешноста(станови,ходници,купатила)

https://www.facebook.com/PremiumRealEstateDevelopment/
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 690
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 14-Sep-2019 at 17:06
Кое помрднување е ова градење во П? 1200е квадрат за 0 интима не ми е јасно.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 521
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 14-Sep-2019 at 15:05
Originally posted by Enzo

Originally posted by skopskodete

Originally posted by Enzo

Тоа е тоа,оваа форма е капацитетот на македонските компании:БИСИ,Капитол,Космос па дури би рекол и "Urban Garden" више мање тука негде се....колку да не биде класично комунистичко блокче.

Ако ова не ти е помрднување од мртва точка, тогаш не знам...

Извини,за мене помрднување од мртва точка е кога место во широчина ќе се гради во висина,а просторот околу еве да речеме зградава ќе биде со зеленило и по некое дрво.

Тоа да им го кажеш на тие што ги прават деталните урбанистички планови, а не на градежните компании. Инаку, да, и јас истото го мислам, височина наместо широчина.
Back to Top
Enzo View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 57
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 14-Sep-2019 at 06:33
Originally posted by skopskodete

Originally posted by Enzo

Тоа е тоа,оваа форма е капацитетот на македонските компании:БИСИ,Капитол,Космос па дури би рекол и "Urban Garden" више мање тука негде се....колку да не биде класично комунистичко блокче.

Ако ова не ти е помрднување од мртва точка, тогаш не знам...

Извини,за мене помрднување од мртва точка е кога место во широчина ќе се гради во висина,а просторот околу еве да речеме зградава ќе биде со зеленило и по некое дрво.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.093 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.