build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: БИСИ - Карпош
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

БИСИ - Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: БИСИ - Карпош
    Posted: 14-Aug-2017 at 12:21
БИСИ-Во тафталиџе-превземено од нивната фејсбук страна
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4751
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 14-Aug-2017 at 13:04
Не беше тука едно Тедико?
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13140
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 14-Aug-2017 at 14:06
Originally posted by stef4o

БИСИ-Во тафталиџе-превземено од нивната фејсбук страна


Originally posted by гитардемон

Не беше тука едно Тедико?


Беше Тедико, па Гранап. Ми се чини дека зградава е премасивна за тука.

Edited by Џоле - 14-Aug-2017 at 14:07
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 14-Aug-2017 at 14:40
I jas mislam deka e pregolema no gledam deka vo okolina ima nekolku niski kuki i trafiki koi veruvam deka naskoro ke prerasnat vo zgradi so slicna golemina na ovaa. Inaku ne izgleda loso na renderite,se nadevam deka ke ispadne taka.
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 14-Aug-2017 at 15:01
За жал овие делови од Тафталиџе последниве неколку години ги снаоѓа истата судбина што го снајде Дебар Маало.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 12-Mar-2018 at 19:49
БИСИ-Карпош(фотката е од нивниот фб профил и е постара отприлика кон крајот на февруари денес сигурно се некој кат погоре)

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1957
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 13-Mar-2018 at 18:09
Е така се прави пристап за подземна гаража!
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 24-Mar-2018 at 18:09
БИСИ во Карпош-превземено од нивниот фб профил

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 14-Apr-2018 at 08:26
Ул.Лондонска(од фејсбук)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 19-Apr-2018 at 13:22
Еве една засебна нишка за овој проект кој од пред неколку месеци се гради во Карпош на ул.Лондонска,неколку рендери и фотки превземни од фб за почеток а кога некој од модераторите ќе има повеќе време нека ги префрли од општата нишка сите оние фотки и коментари поврзани со овој комплекс.

Денешна состојба-превземено од нивната фб странаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 03-May-2018 at 07:02
Превземено од фб,патем знае ли некој што се работи на ул.Лондонска веќе долго време е хаотична

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 06-May-2018 at 14:08
Од нивниот фб профил
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 28-May-2018 at 08:18
Превземено од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 01-Jun-2018 at 18:06
Од нивната фб страна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 02-Jul-2018 at 13:11
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 16-Aug-2018 at 15:05
Од фб

Back to Top
Riste View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Riste Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 16-Aug-2018 at 17:09
nekako bavno im odi
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 16-Aug-2018 at 17:14

Многу ретко минувам одовде,можно е да работат на втората зграда од комплексот
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 07-Sep-2018 at 18:38
Изградбата на комплексов оди поспоро бидејќи во првата зграда која ја доведоа до ниво на карабина подрумите,односно паркинзите што се под земја се полни со вода.Пред некој ден кога минував забележав некои црева и пумпи веројатно слична ситуација ќе има и при изградбата на другиот дел од комплексот.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6894
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 28-Sep-2018 at 17:03
Еве дополнително инфо за проектов од нивната страна

ПРЕТСТАВУВАЊЕ НА НОВ КОМПЛЕКС
Во изградба е ПРВИОТ ПРЕМИУМ станбено-деловен комплекс БИСИ КАРПОШ! Објектот се гради на улица Лондонска во најубавата скопска урбана населба ТАФТАЛИЏЕ 1.
Во состав на комплексот се наоѓаат:
● 1.400m2 деловен простор со висина од 5m;
● 11.300m2 станбен простор од 40m2 до 172m2;
● 214 паркинг места на 4 подземни нивоа;
● 62 високи (3,4m) подруми од 5m2 до 25m2!
Во непосредна близина се наоѓаат CITY MALL, пазарот Тафталиџе, кејот на Вардар, како и градскиот парк. До објектот на БИСИ КАРПОШ се лоцирани и некои од најдобрите образовни центри во Македонија: приватни и јавни градинки, НОВА, Yahya Kemal, ОУ Јан Амос Коменски, СУГС Никола Карев, како и комплексот на ТЕХНИЧКИ факултети.
Комплексот има УЛТРА модерен лик! Оригинална архитектура од 3 РАЗЛИЧНИ ФАСАДИ! Идеален склоп на структурална, вентилирачка и демит фасада! Во нивната изведба се користат првокласни материјали (alucobond, стакло, colorplast, алуминиум) кои даваат УНИКАТЕН дизајн на БИСИ КАРПОШ!
Објектот ќе биде опремен со 6 модерни, брзи и исклучиво безбедни лифтови од светски реномиран производител (сертифициран со највисоката А класа на енергетска ефикасност). Сите кабини се специјално дизајнирани и ќе бидат дел од специфичната структура на комплексот БИСИ КАРПОШ. Лифтовите ќе имаат 24-часовен сервис.
Најнапредниот алуминиумски сервис од светскиот бренд ALUMIL и четири-сезонското ТРИСЛОЈНО стакло обезбедуваат неспоредливо НАЈВИСОКА термо и звучна изолација! Вградените високи “француски“ прозорци и вонстандардните стаклени површини на структуралната фасада даваат дополнителна светлина во сите станови! Мермерни парапети ќе бидат поставени под сите светлосни отвори!
Екстра безбедносни огради на сите балкони и високи прозорци составени од сигурносно ламинирано 5.5.1 стакло со хромирана алуминиумска шина и ракохват поставени врз мермерен парапет.
Надворешни нестандардни 220cm BLINDOR врати, опремени со 2 сигурносни брави за најголема заштита. Вратите се внатрешно обложени со дополнителна камена волна за звучна изолација!
Внатрешни CPL ламинирани масив врати, со 3D облоги на крило и италијански оков. Изработени со дупло полнење за подобра звучна изолација.
Сите станови ќе бидат со ексклузивна електрична галантерија од реномираниот француски производител LEGRAND! Во изведбата на целиот објект се користат исклучиво квалитетни и сертифицирани електрични кабли од европско потекло. За поголема безбедност се инсталира и пренапонска заштита на целиот комплекс!
Сопствено подно греење со дигитален дисплеј во секоја соба и бања за индивидуална регулација на температурата. Зголемен комфорт и комоција согласно личните потреби и модерниот концепт на живот.
Во секој од становите има веќе вградена инсталација за климатизација.
Во секој стан ќе има поставено најнов модел на ВИДЕОФОН со 10“ дисплеј на допир!
Надворешни ѕидови со 10cm тврдо-пресован стиропор за исклучителна топлотна изолација! Дополнителни 10cm камена волна на внатрешните ѕидови за зголемена звучна и топлотна изолација помеѓу становите на спрат!
Подовите се наместени со ПРВА КЛАСА ТРИСЛОЕН паркет со висока заштита од оштетување!
Влезниот портал, кујната и бањата се обложени со ПРВА КЛАСА италијански плочки по сопствен избор на купувачот!
Бањите и купатилата се опремени со високо квалитетна санитарија од повеќе познати европски производители!
Плафоните на ходниците на сите спратови се изработени со спуштен гипс-картон и вградени лед светла и озвучување.
Ѕидовите на ходниците се целосно покриени со висококвалитетни 3D тапети, додека просторот околу лифтовите и сите подови и скалила се обложени со првокласен мермер на сите нивоа.
Инсталација на највисоко ниво на БЕЗБЕДНОСЕН СИСТЕМ на домовите. Влез со картичка или шифра на секој спрат посебно! Вградени 20 камери низ целиот објект заедно со 24 часа обезбедување и портирска служба за најдобра заштита на станарите и нивната сопственост!
Инсталација на ПРОТИВПОЖАРЕН СИСТЕМ според најстроги ЕУ стандарди. Противпожарни стаклени врати на секој спрат посебно, како и дополнителен противпожарен ТУНЕЛ на кровот на објектот за најголема сигурност на станарите!
Во изведбата на објектот се користат најнови еколошки материјали и технологии со светски сертификати во секоја фаза од изградбата!
Завршетокот на градбата се очекува да биде:
Фаза 1 – пролет 2019
Фаза 2 – пролет 2020

http://www.bisi.mk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.092 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.