build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ЗСФ КОМ - ул.Прашка Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: ЗСФ КОМ - ул.Прашка Карпош
    Posted: 18-Apr-2018 at 16:32
Уште едно ново градилиште негде во Карпош(Тафталиџе-превземено од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 28-May-2018 at 18:48
Низ Карпош-превземено од фб

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 29-May-2018 at 11:49


Иста локација се сите три слики - помеѓу комплексот Гранд Престиж и најблиските згради.

Edited by Џоле - 29-May-2018 at 11:50
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 13-Jun-2018 at 12:37
Зградата на ЗСФ КОМ на ул.Прашка непосредно до комплексот Гранд Престиж и Домино

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 01-Aug-2018 at 16:16
Сметам дека би било добро да го следиме одвоено овој нивен проект.Еве во продолжение рендери и распоред на становиИ уште една малку постара од бетонирањето на приземната плоча,сигурно се веќе излезени над земја.Патем некој нека постави кранче до нишкава.

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12900
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 01-Aug-2018 at 19:27
Ми се допаѓа разиграноста на балконите. Мора да се признае дека внесоа малку свежина во зачмаеното проектирање скопски станбени кутии.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 01-Aug-2018 at 19:40
И мене ми се допаѓаат нивните згради само незнам колку оваа е на погодна локација,некако просторов за кратко време се загуши од разни комплекси Гранд Престиж,Домино,TRIM & LUM...А најлошо е што цела улица е хаотична од паркирани коли,кој кај стигне.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1999
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 03-Aug-2018 at 19:41
Ми се допаѓаат зградите на ЗСФ КОМ. Онаа кај Сити Мол дури е скоро иста како прикажаното на рендерот, така да компанијава е пријатно изненадување во бетонскава џунгла.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 06-Aug-2018 at 13:07
Како и што претпоставував,веќе се излезени над земја.Фотката е од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 04-Sep-2018 at 07:28
Еве до каде се стигнати(фоткава е превземена од фб групата Ѕид на сообраќајниот срам)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 07-Sep-2018 at 18:40
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 19-Sep-2018 at 16:21
Од нивната фб странаПатем и куќиве што се гледаат на последнава фотка би можело да се претворат во зградурини за извесно време.Незнам колку би можело да помогне ревизијата на ДУП-ови и сл.


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 15-Oct-2018 at 13:35
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 03-Nov-2018 at 16:20
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 22-Nov-2018 at 13:52
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 01-Dec-2018 at 15:44
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 28-Dec-2018 at 08:36
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 23-Jan-2019 at 13:45
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5057
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 28-Feb-2019 at 17:18
Од фејсбук

Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2446
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 09-Mar-2019 at 19:59
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.124 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.