build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - ул.Прашка Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 01-Jul-2019 at 15:22
Од Инстаграм,веќе се работи на дел од фасадата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 08-Jul-2019 at 16:25
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 11-Jul-2019 at 18:09
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 15-Jul-2019 at 07:01
Од ИнстаграмBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 16-Jul-2019 at 13:19
Од фб

Back to Top
mirakuliks View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Feb-2010
Location: Brisbane
Online Status: Offline
Posts: 819
  Quote mirakuliks Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 17-Jul-2019 at 04:34
Можеби е работа на вкус ама балконски огради од типот како метални решетки во последно време ми е многу неубави. На пример дури поубамо мене ми е кога се соѕидани и во боја на фасада или игри на боја со фасада. Поприфатливо ми е и да е некој цел плех од метал со одредена разиграност на дупки. А дефинитвно естетички најубави ми се балконските огради со стакло.
На тример на сликата погоре кратките решетки на веќе соѕиданииот дел од балконските огради ми е комплетно непотрбен, само една подигната метална прачка над соѕиданиот дел би делувала многу поубаво.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 17-Jul-2019 at 12:45
Од инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 15-Aug-2019 at 12:05
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 02-Sep-2019 at 16:47
Од Инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 30-Sep-2019 at 12:13
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 04-Oct-2019 at 16:29
Поглед кон зградава од комплексот Домино(од фб)

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12544
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 20-Oct-2019 at 17:35


За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 23-Nov-2019 at 16:49
Od InstagramBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3524
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 12-Dec-2019 at 17:26
од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.031 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.