build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Претставување на нови членови

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9101112>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
denny125 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 03-Sep-2014
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote denny125 Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 03-Sep-2014 at 13:05
Здраво на сите јас сум нов на форумот, гледам форумов им помогнал на многу луѓе па се надевам и за мене ќе биде исто. Јас планирам да градам куќа во Македонија со земја. Поздрав и се пишуваме.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 03-Sep-2014 at 14:09
Добро ни дојде!
За сè има вторпат
Back to Top
lenp View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 20-Feb-2016
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote lenp Quote  Post ReplyReply #203 Posted: 20-Feb-2016 at 09:46
Здраво!

Јас сум Ленче и нова сум!

Добро ве најдов

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7765
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #204 Posted: 20-Feb-2016 at 20:19
добро дојде
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2656
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #205 Posted: 21-Feb-2016 at 17:41
Време беше
Браво за користењето надредни знаци на abe.mk. 90% од македонскиве портали не ни слушнале за нив. Продолжете така!
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
NajdiDom.mk View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 18-Apr-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote NajdiDom.mk Quote  Post ReplyReply #206 Posted: 25-Apr-2016 at 14:52
Здраво дечки,

Да се преставиме, НајдиДом е агрегатор на огласи за недвижнини. Огласите ги превземаме од 7те најсоодвети е-огласници во македонија. Идеата ни е корисниците да можат да ги најдат сите огласи на едно место. Имаме додадено и други корисни фукнцкии.

На форумов сме за да допреме до вас. Сметаме дека сте доста соодветна публика за сајтот. Не интересира што имате да кажете.

Среќно!
НајдиДом.мк
Сите огласи за недвижнини на едно место.
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #207 Posted: 09-Sep-2016 at 11:25
Дечки јас се извинувам што ја прескокнав оваа тема. Јас сум Влатко од Скопје, старо нов член (го загубив стариот акаунт од пред 5-6 години). Мило ми е што повторно ќе се дружиме и ќе разменуваме искуства...
Back to Top
Леџер View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 11-Nov-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Леџер Quote  Post ReplyReply #208 Posted: 12-Nov-2016 at 08:47
Здраво на сите билдери, јас сум Горан од Скопје. После долги години прелистување на форумот, решив и јас да се регистрирам и да се потрудам да се замешам во дискусиите .

Поздрав
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #209 Posted: 12-Nov-2016 at 09:15
Добро ни дојде, Горан!
За сè има вторпат
Back to Top
Sashko View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 38
  Quote Sashko Quote  Post ReplyReply #210 Posted: 03-Jan-2017 at 09:54
Како да избришам свој профил овде на форумов? 
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7765
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #211 Posted: 04-Jan-2017 at 03:26
Originally posted by Sashko

Како да избришам свој профил овде на форумов? 

не можеш сам да избришеш профил, прашај некој од админите
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
zainteresirana View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Dec-2017
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote zainteresirana Quote  Post ReplyReply #212 Posted: 30-Dec-2017 at 21:17
Добра Ви вечер на сите присутни форумџии!

Искрено не знаев дека постои овој форум, случајно наидов..да го разгледам, да го научам..па потоа да видам дали има некој со мојата проблематика.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1937
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #213 Posted: 30-Dec-2017 at 22:07
Добро вечер и вам.
Добре ни дојдовте.
Слободно отвори тема па да го разгледаме проблемот ,можеби некој ќе може/знае да помогне.
Back to Top
zainteresirana View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Dec-2017
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote zainteresirana Quote  Post ReplyReply #214 Posted: 31-Dec-2017 at 14:34
Благодарам

Незнам дали има тема за катастарск парцела со два објекта, два сопственика и нејзина можна поделба?

Кога некој ќе те тагне има ли известување?
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #215 Posted: 08-Jun-2018 at 09:09
Здраво на сите, јас сум Дарко од Охрид. Го читам форумов можеби околу две години, ама дури сега се нафатив да се регистрирам и да чкртнам нешто Поздрав
Back to Top
BOJAN View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2008
Location: SKOPJE
Online Status: Offline
Posts: 3438
  Quote BOJAN Quote  Post ReplyReply #216 Posted: 08-Jun-2018 at 09:16
Originally posted by ironm

Здраво на сите, јас сум Дарко од Охрид. Го читам форумов можеби околу две години, ама дури сега се нафатив да се регистрирам и да чкртнам нешто Поздрав


Добредојде Дарко
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #217 Posted: 08-Jun-2018 at 09:33

Cheers
Edited by pbanks - 08-Jun-2018 at 09:33
Back to Top
wizardsystems View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 18-Feb-2019
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote wizardsystems Quote  Post ReplyReply #218 Posted: 18-Feb-2019 at 11:23
Здраво на сите.

Јас сум Ване, маркетинг агент во Визард Системи. Го најдов форумов при пребарување во врска со поврзани бизниси.. Би сакал да знам дали се дозволени промотивни објави во врска со работата и производите на Визард Системи (бидејќи сме поврзани со градежната индустрија околу инсталација на видео надзор, алармни системи итн итн.).

Поздрав и се најдобро!
Wizard Systems
Crnorizec Hrabar 32, Skopje (Aerodrom)
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #219 Posted: 18-Feb-2019 at 13:15

Здраво

Информацијата е ОК, но не беше соодветна за секцијата проекти, па ја преместив во секцијата изградба и ентериери.

Би било убаво да пишеш нешто повеќе за системите и да дадеш малку контекст, мислам дека ни вас не ви е од интерес да биде чисто како рекламен билборд.


Edited by Cloverstack - 18-Feb-2019 at 13:41
Back to Top
The Wild Boy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Jan-2020
Online Status: Online
Posts: 404
  Quote The Wild Boy Quote  Post ReplyReply #220 Posted: 19-Jan-2020 at 01:17
Здраво.
Повеќето ме знаат од Kajgana Forum, таму сум со исто име, и од It.Mk форумот каде што сум под името The Geek Boy.
Форумот го пратам одамна и гледам доста интересни теми, па затоа се одлучив да ви сд приклучам.
Бидејки незнам каде на друго место да го пишам ова ќе го пишам овде.
Форумот треба да се среди за телефони и тоа доста убаво, бидејки многу е лошо и да се пишува и пристапот, исто како на компјутер е, а на компјутер нормално дека е најдобро да се пишува, но некад кога не седам на компјутер сум на Телефон, а форумов не е соодветен за телефони, па барам нешто да се направи да се измени дизајн ово оно да биде по пристапен. Другите форуми уште од одамна го имаат средено тоа, незнам зошто овој форум сеуште го нема средено тоа.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9101112>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.