build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Останати теми
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Претставување на нови членови

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
FoSsiL View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Mar-2009
Location: Аеродром
Online Status: Offline
Posts: 4699
  Quote FoSsiL Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 24-Mar-2009 at 22:28

so da kazam.go sledam forumov dolgo vreme.sega kako clen.se vikam kristijan.pozdrav

Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 24-Mar-2009 at 22:29
Originally posted by FoSsiL

so da kazam.go sledam forumov dolgo vreme.sega kako clen.se vikam kristijan.pozdravCheers
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 24-Mar-2009 at 23:07
Добредојде

Си требало порано да се активираш чим така Big%20smile
Back to Top
dimme.von.macedonia View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 30-Jun-2008
Location: Hrvatska
Online Status: Offline
Posts: 78
  Quote dimme.von.macedonia Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 08-Apr-2009 at 13:34
Hmm, eve ponesto i od mene, dolgo vreme sum na forumov, nemate poim koku dolgo vreme barav vakvo sto na internet, bidejki sum od dijasporata, pa nemam prigoda da bidam upaten sto se zbiva vo mojata taktkovina. Build.com.mk e odlicna ideja, i super odraboten!
Inaku ne sum arhitekta, tuku turistički manager vo ranite 20-seti

Srdačan pozdrav iz Hrvatske! Cheers
The beauty comes from within.
Back to Top
Dragan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2009
Location: Tetovo
Online Status: Offline
Posts: 1167
  Quote Dragan Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 08-Apr-2009 at 17:24
Zzzzzz to all ja sum DraganBig%20smile
Back to Top
Makedonij View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Apr-2009
Location: Celje - Виница
Online Status: Offline
Posts: 2185
  Quote Makedonij Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 09-Apr-2009 at 13:40
Поздрав до сите. Јас сум обичен простак, кој го кажува своето мисленје и мисленјето на мене сличните, ногу ме интересираат реконструкциите шо се случуват во Македонија а поготово црквите и старата архитектура и се шо е градено со камен!

Ај се пишеме.


Edited by Makedonij - 13-Sep-2010 at 10:57
ЈАС ГО РАЗБИРАМ СВЕТОТ КАКО ПОЛЕ НА КУЛТУРЕН НАТПРЕВАР...ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ
Back to Top
mama View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 12-Jul-2009
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote mama Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 12-Jul-2009 at 12:50
zdravo, slucajno go najdov forumov, golem pozdrav super e
mama
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 12-Jul-2009 at 12:52
Поздрав мама, добредојде Cheers
Back to Top
Gradjevinarstvo.eu View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Oct-2009
Location: Beograd
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Gradjevinarstvo.eu Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 22-Oct-2009 at 07:25
Поздрав свима од Владе из Београда
Back to Top
vardar View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 03-Mar-2008
Online Status: Offline
Posts: 1106
  Quote vardar Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 22-Oct-2009 at 09:01
Добредошол Cheers
Back to Top
Vladimir P View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 06-Apr-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 3300
  Quote Vladimir P Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 22-Oct-2009 at 09:31
Поздрав име Thumbs%20Up
Клуб на љубители на железниците во Македонија, Macedonian Railways Fan Club
https://www.facebook.com/767277056651521/
Back to Top
Gradjevinarstvo.eu View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 22-Oct-2009
Location: Beograd
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Gradjevinarstvo.eu Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 22-Oct-2009 at 10:54
Хвала пријатељи
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 22-Oct-2009 at 13:54
Поздрав Владо из Београда Cheers
Back to Top
The Man View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 135
  Quote The Man Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 23-Oct-2009 at 13:06
Здраво дечки, веќе недела-две демнам на форумов и можам да ве окарактеризирам како најпрофесионалниот и најдобро осмислениот форум во Македонија. Не е битно дека сме мала заедница, се е многу добро организирано и мерак ми е ги разгледувам темите (нишките, но некако не ми се допаѓа преводот). Наскоро запливувам во градежничките води, во план ни е куќа да градиме напролет... па ќе ве бомбардирам со прашања. Cheers
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12452
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 23-Oct-2009 at 13:26
Добредојде и благодарност за убавите зборови  Smile

Слободно да бомбардираш со прашања, но и со сопствени сознанија и искуства  Big%20smile
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 23-Oct-2009 at 14:05
@The Man здраво и од мене Cheers

И јас се спремам да почнувам со куќа на пролет така да сигурно ќе имаме искуства да размениме Cheers
Back to Top
The Man View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 06-Oct-2009
Online Status: Offline
Posts: 135
  Quote The Man Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 23-Oct-2009 at 14:22
Originally posted by Cloverstack

Добредојде и благодарност за убавите зборови  Smile

Слободно да бомбардираш со прашања, но и со сопствени сознанија и искуства  Big%20smile


За жал моите сознанија и искуства до сега единствено се поврзани со корупцијата која што владее во одредена општина во Скопје. Додека пак наведените рокови за издавање на документи од нивна страна се научна фантастика. Изгледа треба да додадат една нула на крајот (5 дена -----> 50 дена). Но не е тука местото за ваква дискусија, ќе продолжиме во соодветните нишки, решение мора да се бара затоа што навистина не сакам да бидам условуван од овие малоумни полтрони.
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3653
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 08-Dec-2009 at 17:23
pozdrav decki ja sum new ovdeka< id="gwProxy" ="">< ="jsCall;" id="jsProxy" ="">
Back to Top
axel View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 08-Dec-2009
Location: kumanovo
Online Status: Offline
Posts: 3653
  Quote axel Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 08-Dec-2009 at 17:25
inaku forumov e odlicen< id="gwProxy" ="">< ="jsCall;" id="jsProxy" ="">
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 08-Dec-2009 at 17:30


поздрав и не се срами да споделиш некаков развој од Куманово . На пример немаме никакви сознанија за трговскиот центар што скоро се отвори кај вас.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.