build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Garden Inn Residence и Allure-Саник - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 4>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Garden Inn Residence и Allure-Саник - Ѓорче Петров
    Posted: 31-Oct-2020 at 18:20
Првичниот рендер за комплексот Гарден Иннhttps://www.facebook.com/Uni-Plan-Ing-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Oct-2020 at 12:09
Комплексов е скоро готов,еве неколку извадоци од видеотоhttps://www.facebook.com/gardeninnresidence/videos/3347230005393663/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 15-Oct-2020 at 07:23
Garden Inn Residence

https://www.facebook.com/Termo-Dinamik
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 05-Oct-2020 at 17:05
Уште неколку фотки од фб од зградата Allure на СаникBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 04-Oct-2020 at 17:43
Штом и зградава на Саник ја сместивме во оваа нишка тогаш еве го и нејзиниот рендер а и патем направив мала модификација на името на нишката за да не дојде до забуна.

-------------------------------------------

Станбениот комплекс Allure Apartmens се одликува со уникатно внатрешно уредување, поинаква визија и одлична функционалност,лоциран во една од најатрактивните населби во македонската метропола, на улица Ацо Шопов, Влае.Современиот ентериер и префинетиот екстериер на станбениот комплекс се дизајнирани со цел да овозможат беспрекорен комфор и функционалност.Употребата на различни материјали и бои го прави објектот динамичен, а архитектонскиот израз едноставен и чист, кој претставува совршена рамнотежа помеѓу мирниот и модерниот стил на живеење.
Објектот се наоѓа во зона на високо развиена инфраструктура и ви нуди урбан стил на живеење.Уживајте во сите придобивки што ви ги овозможува Allure Apartments со одлични услови за квалитетно и економично домување.
Станбениот комплекс, односно вашиот нов дом ќе ви создаде чувство на сигурност, среќа и моќ.https://sanik.com.mk/zgrada-vlae/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 04-Oct-2020 at 15:15


На покривот има ниско зеленило, украсни елки, борови или како и да се викаат тие иглолисни растенија.

Ќе ја вклучам и оваа зграда на Саник, зашто е близу комплексот:За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 27-Aug-2020 at 11:10
Десно на фотката се гледа комплексовhttps://mia.mk/skop-e-urbano/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 15-Jul-2020 at 20:25


+

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 20-Jun-2020 at 12:06


https://www.facebook.com/EuroFasadaES
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 10-Jun-2020 at 11:35
Фасадата е завршенаhttps://www.facebook.com/EuroFasadaES/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 29-May-2020 at 12:19
https://www.facebook.com/Edona-bb-Ceramic
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 25-May-2020 at 16:04


https://reklama5.mk/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13428
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 16-May-2020 at 09:12
Уф, многу грдо.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 15-May-2020 at 11:28
https://www.facebook.com/EuroFasadaES
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 20-Apr-2020 at 16:10
Поглед од дрон кон комплексов(од фб)крајно десно

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 28-Mar-2020 at 13:52


https://www.facebook.com/uniplann.ing.7
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 21-Mar-2020 at 17:39


https://www.facebook.com/EuroFasadaES
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 13-Mar-2020 at 16:48
https://www.facebook.com/sarajlimar/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 17-Feb-2020 at 07:54


https://www.facebook.com/EuroFasadaES/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 8885
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 12-Feb-2020 at 08:36
Дел од фасадата(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 4>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.