build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Garden Inn Residence и Allure-Саник - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 29-May-2020 at 12:19
https://www.facebook.com/Edona-bb-Ceramic
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 10-Jun-2020 at 11:35
Фасадата е завршенаhttps://www.facebook.com/EuroFasadaES/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 20-Jun-2020 at 12:06


https://www.facebook.com/EuroFasadaES
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 15-Jul-2020 at 20:25


+

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 27-Aug-2020 at 11:10
Десно на фотката се гледа комплексовhttps://mia.mk/skop-e-urbano/
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 04-Oct-2020 at 15:15


На покривот има ниско зеленило, украсни елки, борови или како и да се викаат тие иглолисни растенија.

Ќе ја вклучам и оваа зграда на Саник, зашто е близу комплексот:За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 04-Oct-2020 at 17:43
Штом и зградава на Саник ја сместивме во оваа нишка тогаш еве го и нејзиниот рендер а и патем направив мала модификација на името на нишката за да не дојде до забуна.

-------------------------------------------

Станбениот комплекс Allure Apartmens се одликува со уникатно внатрешно уредување, поинаква визија и одлична функционалност,лоциран во една од најатрактивните населби во македонската метропола, на улица Ацо Шопов, Влае.Современиот ентериер и префинетиот екстериер на станбениот комплекс се дизајнирани со цел да овозможат беспрекорен комфор и функционалност.Употребата на различни материјали и бои го прави објектот динамичен, а архитектонскиот израз едноставен и чист, кој претставува совршена рамнотежа помеѓу мирниот и модерниот стил на живеење.
Објектот се наоѓа во зона на високо развиена инфраструктура и ви нуди урбан стил на живеење.Уживајте во сите придобивки што ви ги овозможува Allure Apartments со одлични услови за квалитетно и економично домување.
Станбениот комплекс, односно вашиот нов дом ќе ви создаде чувство на сигурност, среќа и моќ.https://sanik.com.mk/zgrada-vlae/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 05-Oct-2020 at 17:05
Уште неколку фотки од фб од зградата Allure на СаникBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 15-Oct-2020 at 07:23
Garden Inn Residence

https://www.facebook.com/Termo-Dinamik
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 22-Oct-2020 at 12:09
Комплексов е скоро готов,еве неколку извадоци од видеотоhttps://www.facebook.com/gardeninnresidence/videos/3347230005393663/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 31-Oct-2020 at 18:20
Првичниот рендер за комплексот Гарден Иннhttps://www.facebook.com/Uni-Plan-Ing-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 20-Mar-2021 at 15:26
Allure Sanik во завршна фаза веќе се вселиви

https://www.facebook.com/Komarnici2020skopje
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9659
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 30-Mar-2021 at 09:17
Garden Inn Residencehttps://www.facebook.com/groups/1018208674926359
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13511
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 30-Mar-2021 at 10:59
Комплексов испадна многу грд.
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5062
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 30-Mar-2021 at 11:05
Се надевам дека ангажирале луѓе кои разбираат од зеленило на кровови, оти после првиот подолг дождлив период ова може да заврши многу неславно.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.