build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Garden Inn Residence и Allure-Саник - Ѓорче Петров

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 20-Aug-2019 at 07:10
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 10-Nov-2019 at 16:48
GARDEN INN RESIDENCE е современ станбено-деловен комплекс со атрактивни и функционални станови од 26 m² до 108 m² со практично внатрешно уредување и атрактивен екстериер инспириран од потребите на современото урбано домување.

Беспрекорниот квалитет на материјалите искористени во сите фази на изградба на објектот гарантираат стабилност и сигурност според највисоките стандарди.

Инспириран од современите трендови за зелена и урбана средина, објектот ги исполнува највисоките еколошки стандарди и норми за енергетска ефикасност. Сите станбени единици се опремени со најсовремен ефикасен и економичен систем за греење и ладење од светско реномираната марка BOSCH.

Со површина од 3.000 m² зелен кров , даваме допринес за Скопје Зелен Град и воедно поставуваме нови стандарди во урбаното живеење.

GARDEN INN RESIDENCE располага со 11.500 m² вкупна површина на станбени единици, поделено во три ламели: Ламела А – 86 станови, Ламела Б – 86 станови; Ламела Ц – 24 станови.

За потребите на станарите како и на жителите на квартот, во приземјето на објектот се наоѓаат деловни простории со вкупна површина од 2.500 распоредени во неколку комерцијални единици кои со своите понуди ке ги задоволат и најпребирливите потрошувачи.

Објектот располага со најсовремен подземен паркинг простор со вкупно 135 паркинг единици, како и 57 паркинг места на ниво на терен.

Надворешниот дел е осмислен како заеднички, функционален простор кој е целосно дизајниран и прилагоден да обезбеди максимална практичност со племенито уредување со зеленило и одлично осветлување.

http://gardeninnresidence.com.mk
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 10-Nov-2019 at 20:48
Леле, леле, поезија.
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 913
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 11-Nov-2019 at 13:13
Вакви текстови се појава во последно време по повеќе медиуми за неколку нови проекти што се во изградба...секако постнати како независни новинарски публикации, пошто ние сме идиоти па не капираме...
Back to Top
Théoden View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 425
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 11-Nov-2019 at 13:24
Давале дОпРиНеС... Roll%20eyes
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 13-Nov-2019 at 10:43
Од фејсбук...

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 15-Dec-2019 at 19:14
Состојба од крајот на ноември(од фб)

https://www.facebook.com/sarajlimar
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 23-Jan-2020 at 13:11


https://www.facebook.com/SmartStudioMa/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 04-Feb-2020 at 17:43
Од активностите на фасадата,некои делови се речиси завршени...od fb euro fasada es
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 12-Feb-2020 at 08:36
Дел од фасадата(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 17-Feb-2020 at 07:54


https://www.facebook.com/EuroFasadaES/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 13-Mar-2020 at 16:48
https://www.facebook.com/sarajlimar/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 21-Mar-2020 at 17:39


https://www.facebook.com/EuroFasadaES
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 28-Mar-2020 at 13:52


https://www.facebook.com/uniplann.ing.7
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 20-Apr-2020 at 16:10
Поглед од дрон кон комплексов(од фб)крајно десно

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 15-May-2020 at 11:28
https://www.facebook.com/EuroFasadaES
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14321
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 16-May-2020 at 09:12
Уф, многу грдо.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 25-May-2020 at 16:04


https://reklama5.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 29-May-2020 at 12:19
https://www.facebook.com/Edona-bb-Ceramic
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15979
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 10-Jun-2020 at 11:35
Фасадата е завршенаhttps://www.facebook.com/EuroFasadaES/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.110 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.