build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1458
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 08-Dec-2018 at 15:42
Од фб,десно може да се забележи дека веќе е направен доста длабок ископ.Патем некој нека постави кранче до нишкава

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1458
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 08-Dec-2018 at 18:15
Празнична градежна тортура на парцелата кај ,,Мајчин дом“ во Аеродром

Жителите од општина Аеродром, кои живеат непосредно до градежната парцела до ,,Мајчин дом“ , се жалат дека катадневно трпат вистинска тортура од градежната механизација и камиони на инвеститорот Фатмир Етеми.

Инаку денеска е државен празник ,,Св.Климент Охридски“ и неработен ден за сите граѓани.https://ako.mk/празнична-градежна-тортура-на-парцел/
Back to Top
skopje1389 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Nov-2018
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote skopje1389 Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Dec-2018 at 07:48
Срамота. Цела околина е веќе уништена.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1658
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 09-Dec-2018 at 08:51
Кажав стопати и ќе кажам уште милион пати. СЕ додека не се истакнати со ИМЕ и ПРЕЗИМЕ сите тие кои потпишале во име на било кој институција чии потписи биле неопходни за нешто да се гради треба да биде ЈАВНО ДОСТАПНО со нивна домашна адреса. Па да видиме дали тогаш ќе им вредат парите кои ги земале за реализација на објекти од овој тип а ги има еден куп во Скопје.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1458
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Dec-2018 at 09:58
Кај нас речиси и да нема градилиште каде околината не е уништена,погледнете го она кај Тобако 2,од сите места отворено повеќе песок и земја на улиците отколку на самото градилиште.Низ Капиштец среде улица сечат арматура бидејќи искористеноста на маркиците е 100 проценти.А што се однесува до безбедноста на работниците и носење заштитна опрема тоа е посебна приказна.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.