build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: ЗСФ КОМ - Аеродром, кај Мајчин Дом
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ЗСФ КОМ - Аеродром, кај Мајчин Дом

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 13>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 27-Sep-2019 at 15:17
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 02-Oct-2019 at 16:41
Панорамски поглед од една од кулите на Џевахир па се забележува и зградава

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 09-Oct-2019 at 07:15
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 10-Oct-2019 at 06:52
Од фб

www.facebook.com/planimetrika/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 28-Oct-2019 at 07:53
Од фб

https://www.facebook.com/planimetrika/?eid=ARAGJGOkAKa2IgEO75i2JOd09lRSZkQfHqYMcypkU51nOtuGeg_CkgTQCc14mGdwbWmRICcLJoNzdba0
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 30-Oct-2019 at 17:36
Од бетонирањето на осма надземна плоча на ламела 2 и 3(од фб)https://www.facebook.com/planimetrika
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 30-Oct-2019 at 17:46
Фотките од постот за диво паркирање може да послужат да го видиме габаритот на зградава од подалеку...

https://ako.mk/окупирани-и-уништени-тревни-површини/?fbclid=IwAR3BwDfSMdjPvc97Iejfjmhz4R7FX0PyNRCBu3grp2mmxziHghjIjzeM92k
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 01-Nov-2019 at 16:15
Неколку денешни

Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 263
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 01-Nov-2019 at 19:33
Благодарам Стефчо за сликите, да не си ни ти ќе нема за што да коментираме .

А сега едно (можеби глупо) прашање (но сепак сум лингвист по професија ) - зошто на делот кај терасите на последниот кат и на првиот се користат бели наместо црвени цигли(?)?
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 02-Nov-2019 at 13:13

Мислам дека тој дел од зградата целиот ќе биде обложен со бели цигли за постигнување на ефектот прикажан на рендерите.Незнам не сум стручен ако некој знае повеќе нека сподели...

Edited by stef4o - 02-Nov-2019 at 13:13
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 02-Nov-2019 at 16:03
Ги уништија зелените површини во радиус од 300 метри околу ова чудовиште. Ја затворија пешачката патека на булеварот. Ја блокираа комплетно црквата на аголот. Што повеќе да се каже..
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 02-Nov-2019 at 18:12

Ова е за жал редовна појава околу сите градилишта низ градов,поготово за оние згради кои ги залепија до булевар(кај Тобако 2 за изградбата на Порта Аеродром искорнаа неколку бетонски столпчиња за бетоњерки и миксери да може да влегуваат плус пешачката патека е делумно во прекин поточно заградена со мрежа и поставен е кранот),исто и со Residence 106 на Гологанов и на уште многу други локации...
Само незнам зошто тука ја заградиле патеката дали заради безбедност или ќе ја раскопуваат за некакви инсталации??

Edited by stef4o - 02-Nov-2019 at 18:13
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 19-Nov-2019 at 14:11
Од фб

Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 20-Nov-2019 at 12:05
Ужасно.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 21-Nov-2019 at 15:20
Od Instagram

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 24-Nov-2019 at 09:57
Од фбhttps://www.facebook.com/EuroBetonMix/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 29-Nov-2019 at 13:44
Од Инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 29-Nov-2019 at 19:44
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 04-Dec-2019 at 17:07


https://www.facebook.com/ZSFKom/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6482
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 08-Dec-2019 at 12:31
Денешни

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 45678 13>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.172 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.