build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: ЗСФ КОМ - Аеродром, кај Мајчин Дом
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ЗСФ КОМ - Аеродром, кај Мајчин Дом

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4475
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #181 Posted: 27-May-2020 at 14:52


https://www.facebook.com/ZSFKom
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4475
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #182 Posted: 31-May-2020 at 12:05
Од инстаграм

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 350
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #183 Posted: 31-May-2020 at 13:37
Па вака на поглед, изгледа квалитетно.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4475
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #184 Posted: 31-May-2020 at 13:54
Според мене северната фасада е многу убава и ќе беше добро и од страната на булеварот да биде ваква...освен замерката во врска со недоволниот паркинг простор и оптоварувањето кое ќе се случи во иднина другото е ок.За разлика од други згради оваа барем не го затвора видикот и не им одзема дневна светлина на други згради.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #185 Posted: 31-May-2020 at 17:08
zgradava e urbanisticki mnogu loso postavena, premnogu e glomazna i zalepena do bulevarot, inaku vo pravo si, na niedna zgrada okolu ne i odzema niti vidik niti sonceva svetlina, za razlika od na primer porta aerodrom i site tie kupii naredeni edna pozadi druga.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1927
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #186 Posted: 31-May-2020 at 18:38
Која беше цената за м2? 1.100?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 600
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #187 Posted: 31-May-2020 at 22:19
Originally posted by stef4o

Според мене северната фасада е многу убава и ќе беше добро и од страната на булеварот да биде ваква...освен замерката во врска со недоволниот паркинг простор и оптоварувањето кое ќе се случи во иднина другото е ок.За разлика од други згради оваа барем не го затвора видикот и не им одзема дневна светлина на други згради.


Па стави зграда сред градски парк и таа нема да одзема видик на друга зграда
Back to Top
David View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 62
  Quote David Quote  Post ReplyReply #188 Posted: 01-Jun-2020 at 07:10
Само во северен фиром можеш вакви чудовишта да видиш во 2020 година,итоа на сред булевар Цел свет гради во висина,само кај нас блокови ли блокови,хорори ли хорори.
Ако веќе немаш знаење да градиш во висина изгради барем неколку 2-3 катници пристојно распоредени,атика style,ама очигледно незнаењето и желбата за профит од сите релевантни институции се поголеми од се.

А као демек ќе беше стопирано градењето на зградава.....
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4475
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #189 Posted: 03-Jun-2020 at 09:06


https://www.facebook.com/ZSFKom/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 8910

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.