build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: ЗСФ КОМ - Аеродром, кај Мајчин Дом
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ЗСФ КОМ - Аеродром, кај Мајчин Дом

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 17-Jun-2020 at 13:07


https://www.instagram.com/zsf_kom/
Back to Top
bambi View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 18-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 3
  Quote bambi Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 19-Jun-2020 at 19:10
Моментално се гради некоја метална конструкција на северната страна на приземје и ептен неубаво изгледа, како додаток. Некоја идеја што намена би можело да има? Не ми изгледа дека плански е ставено.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #203 Posted: 23-Jun-2020 at 10:32
Како е предвидено затоплувањето на зградава,ќе се приклучува на градско парно или ќе се оди на систем на инвертори?
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #204 Posted: 23-Jun-2020 at 13:04
Градско парно.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4663
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #205 Posted: 23-Jun-2020 at 13:25
Уште за на лето ваквите да имаа централно ладење... Многу поефикасно се лади просторот со мали отвори низ повеќе соби и локална регулација, отколку со еден-два клима уреди во две соби.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 22
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #206 Posted: 24-Jun-2020 at 15:00
Таа провинцијалска багра што ќе се досели веројатно ќе се грее на ќумбиња.
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 58
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #207 Posted: 24-Jun-2020 at 15:29
Повеќето мислам дека сме од околината на 100-200 метра. Не дека не сме багра.
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 877
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #208 Posted: 24-Jun-2020 at 18:36
Originally posted by Skopje1981

Таа провинцијалска багра што ќе се досели веројатно ќе се грее на ќумбиња.

Викаш? Јас мислам нема да е толку модерно, разбрав дека обично овие од провинција се грееле палејќи оган на средина од станот. Лично не сум посведочил на тоа, не сум ненормален со таква багра да се дружам, можат и да ме запалат.
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #209 Posted: 24-Jun-2020 at 18:40
Originally posted by Skopje1981

Таа провинцијалска багра што ќе се досели веројатно ќе се грее на ќумбиња.


Back to Top
stratus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Aug-2010
Location: Bitola/Skopje
Online Status: Offline
Posts: 729
  Quote stratus Quote  Post ReplyReply #210 Posted: 24-Jun-2020 at 19:16
Провинциска багра. Секој (најмалку 90%) "скопјанец" што денес живее во Скопје, ако не неговите родители, тогаш баба му и дедо му не се од Скопје. Видете само колкаво било повоено Скопје.
За личната фрустрација и неуспех, не ти се криви "провинцијалците".
И ќе ве молам мрднете малку од Скопје, за да видите дека и низ другите градови и не се живее многу поразлично од во Ск, колку и да последните 10тина години тој јаз растеше.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4663
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #211 Posted: 24-Jun-2020 at 21:03
Originally posted by Skopje1981

Таа провинцијалска багра што ќе се досели веројатно ќе се грее на ќумбиња.


Funny story - Македонија е чмарот на Европа, така што каде и да одиш пак си најдолниот слој, без разлика дали си од Скопје, Битола или Пехчево.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7240
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #212 Posted: 25-Jun-2020 at 00:09
Originally posted by гитардемон

Originally posted by Skopje1981

Таа провинцијалска багра што ќе се досели веројатно ќе се грее на ќумбиња.


Funny story - Македонија е чмарот на Европа, така што каде и да одиш пак си најдолниот слој, без разлика дали си од Скопје, Битола или Пехчево.
дајте му на гитар нобелова награда за мир меѓу Скопје и провинциите
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 358
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #213 Posted: 25-Jun-2020 at 00:53
Originally posted by гитардемон

Originally posted by Skopje1981

Таа провинцијалска багра што ќе се досели веројатно ќе се грее на ќумбиња.


Funny story - Македонија е чмарот на Европа, така што каде и да одиш пак си најдолниот слој, без разлика дали си од Скопје, Битола или Пехчево.


Замисли се фалиш оти си СтАр Скопјанец...

Зградава изгледа океј(за квалитет на живот во неа ваљда не е океј), само местото и е тотално промашено.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 408
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #214 Posted: 25-Jun-2020 at 01:44
Originally posted by FT

Originally posted by гитардемон

Originally posted by Skopje1981

Таа провинцијалска багра што ќе се досели веројатно ќе се грее на ќумбиња.


Funny story - Македонија е чмарот на Европа, така што каде и да одиш пак си најдолниот слој, без разлика дали си од Скопје, Битола или Пехчево.


Замисли се фалиш оти си СтАр Скопјанец...

Зградава изгледа океј(за квалитет на живот во неа ваљда не е океј), само местото и е тотално промашено.

А стар стар аеродромец?
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12887
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #215 Posted: 26-Jun-2020 at 15:26


фото: Соња Илиевска (фб)
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4946
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #216 Posted: 04-Jul-2020 at 10:16
По вчерашното невреме,пад на тарабите поред булеварот и паднати неколку новозасадени дрвца

https://www.facebook.com/jassumodopstinaaerodrom/
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7240
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #217 Posted: Yesterday at 01:27
мислам дека ние сме единтвени што имаме вакви метални плехови како единствено обезбедување на објект во изградба, со шкртки од избори од пред 10 години, испокривени и полошо наредени од дива ромска населба
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 22
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #218 Posted: Yesterday at 17:21
Ова е срамота.
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #219 Posted: Yesterday at 19:25
Јака симболика, дрвцата против урбаната мафија
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 91011

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.156 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.