build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: ЗСФ КОМ - Аеродром, кај Мајчин Дом
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

ЗСФ КОМ - Аеродром, кај Мајчин Дом

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 11>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 08-Dec-2018 at 15:42
Од фб,десно може да се забележи дека веќе е направен доста длабок ископ.Патем некој нека постави кранче до нишкава

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 08-Dec-2018 at 18:15
Празнична градежна тортура на парцелата кај ,,Мајчин дом“ во Аеродром

Жителите од општина Аеродром, кои живеат непосредно до градежната парцела до ,,Мајчин дом“ , се жалат дека катадневно трпат вистинска тортура од градежната механизација и камиони на инвеститорот Фатмир Етеми.

Инаку денеска е државен празник ,,Св.Климент Охридски“ и неработен ден за сите граѓани.https://ako.mk/празнична-градежна-тортура-на-парцел/
Back to Top
skopje1389 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Nov-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote skopje1389 Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 09-Dec-2018 at 07:48
Срамота. Цела околина е веќе уништена.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 09-Dec-2018 at 08:51
Кажав стопати и ќе кажам уште милион пати. СЕ додека не се истакнати со ИМЕ и ПРЕЗИМЕ сите тие кои потпишале во име на било кој институција чии потписи биле неопходни за нешто да се гради треба да биде ЈАВНО ДОСТАПНО со нивна домашна адреса. Па да видиме дали тогаш ќе им вредат парите кои ги земале за реализација на објекти од овој тип а ги има еден куп во Скопје.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Dec-2018 at 09:58
Кај нас речиси и да нема градилиште каде околината не е уништена,погледнете го она кај Тобако 2,од сите места отворено повеќе песок и земја на улиците отколку на самото градилиште.Низ Капиштец среде улица сечат арматура бидејќи искористеноста на маркиците е 100 проценти.А што се однесува до безбедноста на работниците и носење заштитна опрема тоа е посебна приказна.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 22-Dec-2018 at 13:28
Еве како е во околина на паркинзите,пешачките и велосипедските патеки додека се фрла темелната плоча(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 23-Dec-2018 at 09:42
Од бетонирањето на темелната плоча кое продолжило под рефлектори

Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 882
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 23-Dec-2018 at 15:30
Течи кредитот, многу пари летнаа досега заради застојот со протестите, па мора да се убрза целата градба за да ги намалат загубите.
Back to Top
skopje1389 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Nov-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote skopje1389 Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 24-Dec-2018 at 17:46
Гадови.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1931
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 24-Dec-2018 at 18:23
Инвеститорот или тој што дал одобрение?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
skopje1389 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Nov-2018
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote skopje1389 Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 24-Dec-2018 at 19:27
Двајцата.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 24-Dec-2018 at 20:12
Зошто би бил инвеститорот?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 29-Dec-2018 at 12:44
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 29-Jan-2019 at 13:59
Од фбBack to Top
Albertos View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 08-Oct-2017
Location: Skopje Aerodrom
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Albertos Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 30-Jan-2019 at 11:08
Не ми е јасно каде е народов што протестираше. Глупа нација сме значи. Поглупо нешто не постои. Си ќутиме и ќе цркнеме на крај. Зградиве кај Тобако и ова кај Мајчин дом е пример како се уништува зеленило и пример како 600.000 луѓе не им е воопшто гајле.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 417
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 30-Jan-2019 at 16:56
Кога е во фаза донесувањето на некој ДУП тогаш и се протестира.
Back to Top
xnx View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Apr-2009
Online Status: Offline
Posts: 1912
  Quote xnx Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 31-Jan-2019 at 11:09
koga gi sporeduvate zgradava so taa kaj tobako imajte vo predvid: tamu se unisti park so detsko igraliste, tuka se unisti livada so nula drva na nea. Taa e zalepena za zgradata pozadi nea i so toa dobiva uzasen kvalitet na stanovi, ovaa ne blokira nitu edna stanbena zgrada vo okolinata
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 25-Feb-2019 at 14:58
Од фб,може да се забележи дека со едната ламела се стигнати до приземје а кај другата се врши армирање на темелната плоча,патем и оградата ја имаат поместено на дел од пешачката патекаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 26-Feb-2019 at 16:08
Од армирањето и бетонирањето на темелната плоча на ламела 2.(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5032
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 02-Mar-2019 at 17:25
Од фб

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 11>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.124 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.