build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен објект ЗСФ КОМ - Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 05-Mar-2019 at 19:20
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 20-Mar-2019 at 14:07
Од фб,бетонирањето на темелната плоча на ламела 3Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 23-Mar-2019 at 14:07
http://samoprasaj.mk/naacik/1328-2019-03-22-14-29-11?fbclid=IwAR1Tw4BgsYS1QPjDWrBPBErYS7ttl96LrgSUmLQkyDtyrH9jF8YBGnVD7mI
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 26-Mar-2019 at 18:13
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 28-Mar-2019 at 16:50
Од фб,со ламела 1 веќе излегле над земја

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 02-Apr-2019 at 18:34
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 12-Apr-2019 at 07:18
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 14-Apr-2019 at 15:30
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 17-Apr-2019 at 16:35
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 23-Apr-2019 at 12:30
Од фбBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 25-Apr-2019 at 18:30
Две денешни,веќе кренале 2 ката од ламела 1 другите две ламели сеуште се во подземни нивоаEdited by stef4o - 26-Apr-2019 at 12:35
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 03-May-2019 at 17:42
Нема некоја позначајна промена но ми беше успат па направив неколкуBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 08-May-2019 at 20:00
Кај ламела 2 и 3 се подготвува приземната плоча(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 18-May-2019 at 09:05
Ја армирале приземната плоча на приземје кај ламела 2 и 3 денес сабајлево веќе бетонираат(од фб)Back to Top
Graditelot View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 35
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 18-May-2019 at 10:19
Премногу залепено до булеварот, буквално виси над пешачката патека. Иако порано сметав дека има место за зграда на тој плац, сепак ова е премногу гломазно.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 19-May-2019 at 08:35
Еве и од бетонирањето на приземната плоча(од фб).Патем допрва ќе добие на масивност,фактички ќе се издигнат три згради споени една со друга слично на Настел-Тафталиџе и исто така црквичката на аголот губи секаква естетска вредност поред оваква гломазна зграда.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 21-May-2019 at 17:37
Неколку денешни,последната е од фб

Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 88
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 21-May-2019 at 18:29
Да беше само на оваа висина можеби и немаше да биде толку проблематична зградава, не штрчи до толку на сликите погоре.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 22-May-2019 at 16:21
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 23-May-2019 at 12:22
Бетонирање на столбови кај ламела 2 и 3.Со ова темпо до крајот на летово очекувам карабината веќе да биде завршена.(од фб)Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.