build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: (ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

(ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: (ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром
    Posted: 17-Sep-2021 at 12:28
Денешни од западната страна каде поретко можеше да се прават фотки се до уривање на соседната барака за новото градилиште

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 06-Sep-2021 at 10:41
Денешни од Конект 5Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 30-Jul-2021 at 13:59
Новиот проект CONNECT 5+
Станбениот објект CONNECT 5+ се наоѓа во Општина Аеродром, на ул „Атанас Митрев“, во непосредна близина на Транспортниот центар.

http://elenalukahome.com/project/connect-5-plus/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 01-Jun-2021 at 13:38
Рендери од новиот проектhttps://www.facebook.com/elenalukahome/videos/478846589850442/
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 655
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 19-May-2021 at 19:30
Originally posted by Tooold

Така се остава намерно за да се пополнат фугите

Само тој начин постои?
Back to Top
Tooold View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 22-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote Tooold Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 19-May-2021 at 07:02
Така се остава намерно за да се пополнат фугите
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 655
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 18-May-2021 at 21:09
А толку ли е тешко прашината да се исчисти од бекатонот? Се чека дожд и ветер тоа да го исчистат, во рок од неколку месеци?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 18-May-2021 at 17:13
Инфо и рендер за новиот проектДел од распоредот на станови

https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 18-May-2021 at 16:58
Од западната страна сеуште е градилиште,нешто поплочуваа со бекатон но сеуште не се завршени.Денешни фотки

влезот во подземните гаражи кои мислам дека сеуште не се во употребаод зеленилото насадени се 10-тина вакви околу објектотBack to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13764
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 18-May-2021 at 08:45
Тоа е таа „бесконечна поврзаност со природата“

Originally posted by stef4o

Една од причините поради која никогаш не сум сакал стан на приземје,прв и втор кат
Кај многу од зградите има вакви ситуации,околината е тотален хаос,купишта отпад плус се влечкаат инвеститорите и партерот со месеци стои несреден како што е случај и со овој објект
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 17-May-2021 at 10:54
Една од причините поради која никогаш не сум сакал стан на приземје,прв и втор кат
Кај многу од зградите има вакви ситуации,околината е тотален хаос,купишта отпад плус се влечкаат инвеститорите и партерот со месеци стои несреден како што е случај и со овој објект

...
---------------------------------------------------

Дел од бетонските тараби им се префрлени на парцелата до Спектартермо каде наскоро ќе почнат нов објект.
Бараката сеуште не е иселена но просторот е доста запуштен но ќе се изгуби и доста зеленило при почнување со градбата


Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 21-Apr-2021 at 07:53
https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 19-Apr-2021 at 13:42
Со Конект 5 завршија,следно во Мичурин им е Конект 5 + само незнам кога планираат да почнат,можеби ќе почекаат Футура да дојде во понапредна фаза па наесен да почнатлокацијата

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 788
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 16-Apr-2021 at 07:38
Сеа ја гледав на ТВ Наоми Кембел како ја презентира својата вила на крајбрежјето на Кенија и сеа доаѓам на форумов отварам нишка за Елена Лука Хоумс во Мичурин....јак шок брат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 15-Apr-2021 at 20:53
Незнам зошто претендираат да ги прават влезовите претесни и мали за толку голема зграда,исто така нема класична рампа за колички и друг товар па многу е веројатно скаличките да настрадаат и да го испокршат мермерот за некое време при вселување. Иначе мислам дека избрзаа со пуштањето или повеќе го направија за маркетинг и сликање но можеа да почекаат уште малку бидејќи од задната страна сеуште се работи на партерот и на подземните паркинзи а по нешто ситно се чепка и во внатрешноста.Ќе направам повеќе фотки откако целосно ќе финишираат.
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5269
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 15-Apr-2021 at 18:45
Го има и на првата слика истото нешто, но не ми изгледаше баш како стандарден лифт за колички (иако личи дека може да е таков уред), не сум баш сигурен.

Сепак, ако ти треба нешто како велосипед, или пак количка за бебе, многу попаметно е да има рампа отколку ова.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13764
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 15-Apr-2021 at 15:32


Има лифт за инвалидски колички на втората фотка, под црниот знак со натпис EL Home.
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5269
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 15-Apr-2021 at 13:49
Забрането за инвалиди, очигледно. Толкава зграда, а на влезот минијатурни скалички кои ќе се лизгаат при секој мраз. Генијално!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 15-Apr-2021 at 13:11
Вчерашни фотки од отворањето на објектотhttps://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12088
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 12-Apr-2021 at 12:01
Се тргаат тарабите,се поплочува партерот уште два дена до официјалното отварањеBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.