build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Elena Luka Connect 5 - Мичурин,Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1479
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Elena Luka Connect 5 - Мичурин,Аеродром
    Posted: 10-Oct-2018 at 19:06
Би можело засебно да го следиме реализирањето на овој проект.Сепак станува збор за нешто помодерно од она веќе изграденото во населбава.Иако сметам дека во иднина просторот полека ќе ја доживее судибната на Стар Аеродром само не со девет туку со седумкатници кои се прилично долги и масивни.

Еве го изгледот

Локацијата е следна
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1479
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 12-Oct-2018 at 17:55
Уште по некој приказ од изгледот на новиот објект и потврда за локацијата.Би требало да содржи 100-тина станбени единици.Сеуште нема инфо кога би требало да отпочне реализацијата.

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 96
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Oct-2018 at 00:00
На локацијава бараката се' уште стои.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2401
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Oct-2018 at 00:23
што бладаат овие, каква црна поврзаност со природата?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1479
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-Oct-2018 at 05:51

Ni mene ne mi se jasni,na prostorot kade treba da gradat ima 10-tina drva koi sekako ke bidat iseceni.Patem stanuva zbor za dosta masivna zgrada so 100-tina stanovi.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1661
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 18-Oct-2018 at 06:41
Може некој да го објасни името на зградата и која е идејата?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 96
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 18-Oct-2018 at 10:32
За името на зградата, еве:
http://elenalukahome.com/project/connect-5/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1479
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 20-Oct-2018 at 10:15
Еве што треба да се руши за реализација на проектот.Станува збор за една прилично долга двоспратна барака како и неколку помали гаражи.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1479
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 21-Nov-2018 at 19:16
Реализацијата на проектов уште не е започната,еве еден рендер со уште повеќе зеленило

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1479
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 23-Nov-2018 at 13:10
Веќе се донесени бетонски парчиња за оградување на просторот

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2018  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.