build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

(ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #81 Posted: 10-Jul-2020 at 10:20
Поставено е скеле на јужната страна наскоро ќе почне изведба на фасадата...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #82 Posted: 14-Jul-2020 at 12:14
https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #83 Posted: 18-Aug-2020 at 13:29
Привршуваат со јужната а започнуваат со редење стиропор на источната странаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #84 Posted: 21-Aug-2020 at 10:51
Еве дел од завршената јужна фасада

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #85 Posted: 23-Aug-2020 at 10:09
Ултра модерната фасада на Cоnnect 5 е создадена од 5 совршено комбинирани елементи – стакло, метал, дрво, камен, модерни врзувачки материјали кои комбинирани со флората која го опкружува објект дава беспрекорен и урбан стил. Токму тој стил ќе придонесе и за релаксирачки амбиент.

---------------------------
Некако многу претеруваат со маркетинг а еве еден дел од фасадата е готов и е обична фарбаница ништо поразлично барем за сега а штом се тргнати скелињата не очекувам нешто дополнително да се работи.Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #86 Posted: 09-Sep-2020 at 11:05
Денес...


и една од подалеку

Edited by stef4o - 09-Sep-2020 at 11:07
Back to Top
David View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 05-Feb-2020
Online Status: Offline
Posts: 211
  Quote David Quote  Post ReplyReply #87 Posted: 09-Sep-2020 at 11:20
Елена БРУКА,кое форсирање и рекламирање го удри кравичкава,кои рендери ги извади,кое фалење за што,за уште една ФАРБАНИЦА Кај ти се бе тие детали,тие циглички во фасадата мори фустанџике,значи и за проектот во Кисела Вода истово да го очекуваме ?

Е јбг,Дака Бангладеш.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #88 Posted: 09-Sep-2020 at 12:00
Направени се големи пропусти(заштеди) во проектов,приземјето требаше да е обложено со мермер плус фасадни циглички на некои позиции но ништо од сето тоа...патем и не поставуваат заштитни мрежи на скелињата а парчиња стиропор и друг материјал често се наоѓа расфрлан на улицата.
Штета мислев овој проект ќе биде добредојдено освежување за населбата полна со еднолични фарбаници ама ни тоа не се оствари.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 706
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #89 Posted: 09-Sep-2020 at 12:10
ЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦЦ, која превара е рендерот. Фасадни циклички .
Срамота!
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Online
Posts: 5303
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #90 Posted: 09-Sep-2020 at 13:25
Белата ПВЦ дограма е
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #91 Posted: 13-Oct-2020 at 08:03
Завршен е дел од источната фасада,денес се отстрануваа скелињата од тој делBack to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 706
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #92 Posted: 13-Oct-2020 at 12:18
Толку ли ќе им се намали од профитот ако во реалност фасадата испадне како на рендерите?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #93 Posted: 15-Oct-2020 at 08:31
Уште неколку фотки,скелињата се тргнатиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #94 Posted: 10-Nov-2020 at 10:38
Неколку денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #95 Posted: 22-Nov-2020 at 14:18
Минатата недела во едно Insta story видов дека се најавува нов објект Connect 5+,само незнам дали пак во Мичурин или на друго место.Можеби имаат откупено уште некоја од баракиве што се близу овој објект.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13807
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #96 Posted: 22-Nov-2020 at 22:07
Инаку, во зградава веќе сите станови се распродадени (информација од прва рака).
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #97 Posted: 23-Nov-2020 at 14:29


https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering/

Edited by stef4o - 23-Nov-2020 at 14:30
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #98 Posted: 27-Nov-2020 at 18:19
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #99 Posted: 17-Dec-2020 at 11:28
Ќе започнат нов објект Конект 5+ на ул.Венјамин Мачуковски бр.2

Еве рендери и видео,мислам дека може да го следиме во истата нишка со претходниов објектhttps://www.facebook.com/elenalukahome/videos/451350192529187

Локациски е веднаш до парцелата на СпектартермоBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #100 Posted: 18-Dec-2020 at 11:03
Парцелата каде треба да се гради Конект 5+Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 34567>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.188 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.