build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

(ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 21-Apr-2021 at 07:53
https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 17-May-2021 at 10:54
Една од причините поради која никогаш не сум сакал стан на приземје,прв и втор кат
Кај многу од зградите има вакви ситуации,околината е тотален хаос,купишта отпад плус се влечкаат инвеститорите и партерот со месеци стои несреден како што е случај и со овој објект

...
---------------------------------------------------

Дел од бетонските тараби им се префрлени на парцелата до Спектартермо каде наскоро ќе почнат нов објект.
Бараката сеуште не е иселена но просторот е доста запуштен но ќе се изгуби и доста зеленило при почнување со градбата


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13804
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 18-May-2021 at 08:45
Тоа е таа „бесконечна поврзаност со природата“

Originally posted by stef4o

Една од причините поради која никогаш не сум сакал стан на приземје,прв и втор кат
Кај многу од зградите има вакви ситуации,околината е тотален хаос,купишта отпад плус се влечкаат инвеститорите и партерот со месеци стои несреден како што е случај и со овој објект
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 18-May-2021 at 16:58
Од западната страна сеуште е градилиште,нешто поплочуваа со бекатон но сеуште не се завршени.Денешни фотки

влезот во подземните гаражи кои мислам дека сеуште не се во употребаод зеленилото насадени се 10-тина вакви околу објектотBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 18-May-2021 at 17:13
Инфо и рендер за новиот проектДел од распоредот на станови

https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 705
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 18-May-2021 at 21:09
А толку ли е тешко прашината да се исчисти од бекатонот? Се чека дожд и ветер тоа да го исчистат, во рок од неколку месеци?
Back to Top
Tooold View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 22-May-2020
Online Status: Offline
Posts: 23
  Quote Tooold Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 19-May-2021 at 07:02
Така се остава намерно за да се пополнат фугите
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 705
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 19-May-2021 at 19:30
Originally posted by Tooold

Така се остава намерно за да се пополнат фугите

Само тој начин постои?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 01-Jun-2021 at 13:38
Рендери од новиот проектhttps://www.facebook.com/elenalukahome/videos/478846589850442/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #130 Posted: 30-Jul-2021 at 13:59
Новиот проект CONNECT 5+
Станбениот објект CONNECT 5+ се наоѓа во Општина Аеродром, на ул „Атанас Митрев“, во непосредна близина на Транспортниот центар.

http://elenalukahome.com/project/connect-5-plus/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #131 Posted: 06-Sep-2021 at 10:41
Денешни од Конект 5Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12465
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #132 Posted: 17-Sep-2021 at 12:28
Денешни од западната страна каде поретко можеше да се прават фотки се до уривање на соседната барака за новото градилиште

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.