build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

(ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: (ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром
    Posted: 10-Oct-2018 at 19:06
Би можело засебно да го следиме реализирањето на овој проект.Сепак станува збор за нешто помодерно од она веќе изграденото во населбава.Иако сметам дека во иднина просторот полека ќе ја доживее судибната на Стар Аеродром само не со девет туку со седумкатници кои се прилично долги и масивни.

Еве го изгледот

Локацијата е следна
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 12-Oct-2018 at 17:55
Уште по некој приказ од изгледот на новиот објект и потврда за локацијата.Би требало да содржи 100-тина станбени единици.Сеуште нема инфо кога би требало да отпочне реализацијата.

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 706
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 18-Oct-2018 at 00:00
На локацијава бараката се' уште стои.
Back to Top
fichot View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 02-Feb-2010
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2526
  Quote fichot Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 18-Oct-2018 at 00:23
што бладаат овие, каква црна поврзаност со природата?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 18-Oct-2018 at 05:51

Ni mene ne mi se jasni,na prostorot kade treba da gradat ima 10-tina drva koi sekako ke bidat iseceni.Patem stanuva zbor za dosta masivna zgrada so 100-tina stanovi.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2018
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 18-Oct-2018 at 06:41
Може некој да го објасни името на зградата и која е идејата?
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 706
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 18-Oct-2018 at 10:32
За името на зградата, еве:
http://elenalukahome.com/project/connect-5/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 20-Oct-2018 at 10:15
Еве што треба да се руши за реализација на проектот.Станува збор за една прилично долга двоспратна барака како и неколку помали гаражи.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 21-Nov-2018 at 19:16
Реализацијата на проектов уште не е започната,еве еден рендер со уште повеќе зеленило

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 23-Nov-2018 at 13:10
Веќе се донесени бетонски парчиња за оградување на просторот

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 22-Apr-2019 at 15:42
Веројатно наскоро ќе отпочне реализацијата на овој проект,денес беше пуштен во употреба комплексот Twins во Карпош па сега би требало да се насочат кон изградба на овој објект.На терен донесени се тараби а деновиве прават некакви мерења на теренот. Еве еден рендер и распоред на станови(од фб)

Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Online
Posts: 1668
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 22-Apr-2019 at 20:27
Originally posted by stef4o

Веројатно наскоро ќе отпочне реализацијата на овој проект,денес беше пуштен во употреба комплексот Twins во Карпош па сега би требало да се насочат кон изградба на овој објект.На терен донесени се тараби а деновиве прават некакви мерења на теренот. Еве еден рендер и распоред на станови(од фб)Општина Аеродром ги кочи со сите сили... не им издава градежна дозвола
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 22-Apr-2019 at 20:49

Zosto?Koja e poentata? Inaku se primetuva deka ima nekakov zastoj veke 6-7 meseci se vo faza na podgotovki no nema aber,vo barakata seuste si ziveat stanarite. Neznam zosto bi se obiduvale da usporuvaat od opstinata nitu ima proglaseno moratorium nitu nesto slicno.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 25-Jun-2019 at 12:43
По долго време изгледа добиле дозвола,деновиве бараката интензивно се сели веројатно наскоро ќе биде срушена.Еве неколку денешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 03-Jul-2019 at 12:16
Наголемо расчистуваат со зеленилотоBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 08-Jul-2019 at 12:33
ОграденоBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 18-Jul-2019 at 11:57
Денес,сеуште расчистуваат уривањето веројатно ќе почне следната недела

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 24-Jul-2019 at 15:53
Почна рушењето(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 05-Aug-2019 at 10:54
Завршено е со рушење веќе е почнато со правење ископ.Еве неколку денешни фотки

Таблата од градилиште

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 706
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 06-Aug-2019 at 16:04
Прееска поминав покрај градилиштево. Направен е голем ископ и урната е и таа преостаната барака што беше залепена до улицата.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.