build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Elena Luka Connect 5 - Мичурин, Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Elena Luka Connect 5 - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 07-Aug-2019 at 09:56

Да вчера ја срушија и таа барака поред улицата но ископот не е многу голем дали е 1м денес ја донесоа машината за набивање шипови така да најпрво ќе треба да завршат со нив незнам дали ќе ги ставаат само на дел од ископот или поред целиот па дури потоа ќе одат во длабина.Еве денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 08-Aug-2019 at 13:11
Денешни подобри фотки.Шипови ќе се набиваат околу целиот ископ ќе се оди 10м длабинаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 10-Aug-2019 at 10:18
Денешна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 27-Aug-2019 at 12:18
Денешна сеуште се работи на набивање бетонски цевки

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 18-Sep-2019 at 12:53
Денешни,завршија со шиповите сега продолжуваат со ископ но темпото на работа е прилично бавно...Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 24-Sep-2019 at 11:45
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 02-Oct-2019 at 13:02
Веќе е направен прилично длабок ископ,денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 02-Oct-2019 at 16:25
Уште по некој рендер и инфо за број на станови и паркинг места

Edited by stef4o - 02-Oct-2019 at 16:25
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 04-Oct-2019 at 13:42
Привршуваат со ископ денес веќе почнаа и со бетонирање на дел од основата,еве неколку денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 10-Oct-2019 at 12:41
Од осветувањето на темелите кое беше извршено во текот на денешниот ден...www.facebook.com/elenalukahome/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 15-Oct-2019 at 14:08
Во тек е армирање на темелната плоча...

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 18-Oct-2019 at 13:31
Денес уште од 6 часот наутро се почна процес на бетонирање на темелна плоча со 3 пумпи голем дел од околните улички беа непроодни ќе трае се до 22 часот.Еве фотки од терен,поставени се и рефлектори а вкупниот број на миксери кој треба денес да помине е 180

На влезовите од соседството во текот на вчерашниот ден беше ставено известувањеBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 18-Oct-2019 at 16:36
https://www.facebook.com/elenalukahome/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 01-Nov-2019 at 16:22
Денешна,во тек е шалување и бетонирање на столбови како и изведба на хидроизолација

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 08-Nov-2019 at 13:56
Армирање на плоча на ниво -1,денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 11-Nov-2019 at 13:46
Изградбата на објектов ја поделија на две ламели денес се бетонира плочата на ниво -1 како и пристапната рампа во подрумскиот простор.Темпото на работа е прилично интензивно.
Еве неколку фотки од нивниот фб профил а неколку мои

https://www.facebook.com/elenalukahome/?epa=SEARCH_BOX

И неколку мои фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 18-Nov-2019 at 13:57
Од фбhttps://www.facebook.com/elenalukahome/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 21-Nov-2019 at 14:10
Денес се бетонираше плоча на ниво -1 кај ламела 2.Неколку фотки од нивниот фб профил а последната е мојаhttps://www.facebook.com/elenalukahome/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 27-Nov-2019 at 14:06
Од изведбата на пристапната рампа за влез во подземните гаражи(инстаграм)Инаку со ламела 1 веќе се стигнати скоро до приземје поточно во тек се подготовки за приземната плоча а кај ламела 2 се малку поспори поточно ги подготвуваат столбовите и платната за бетонирање.Неколку денешни...Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6803
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 10-Dec-2019 at 13:27
Тука работите доста брзо напредуваат,кај ламела 1 веќе се подготвуваат столбови за прва надземна плоча а кај ламела 2 се врши бетонирање и наскоро ќе се поставува приземна плоча.Малку е лошо тоа што сервисните улички се честопати блокирани заради пумпите за бетон но секогаш има навремени известувања за тоа до кога ќе биде привремениот режим и се држат до планираното.Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1234 5>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.