build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: (ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

(ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 21-Dec-2019 at 15:15
Денешни,првите две мои вторите две од фб.Темпото на работа е доста брзо со армирачко бетонски работи почнаа во октомври и веќе со едната ламела излегоа над земја до крајот на месецов веќе ќе го оформат и првиот кат.

Edited by stef4o - 21-Dec-2019 at 15:15
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 27-Dec-2019 at 14:07
Денешни,бетонираат втора надземна плоча на ламела 1Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 31-Dec-2019 at 14:12
Последно бетонирање за годинава

Денес се бетонираат столбови на ламела 1 и плоча на ламела 2https://www.facebook.com/elenalukahome/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 09-Jan-2020 at 17:09
Еве некои рендери ми делуваат малку поразлични од претходните,повторно има многу зеленило ќе видиме што ќе биде со реалната состојба на терен не делува дека ќе има толку простор за зеленило и "бесконечна поврзаност со природата"https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13764
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 09-Jan-2020 at 18:01
Ќе има 0 (нула) поврзаност со природата, да ти каже батко Џоле уште сега.
За сè има вторпат
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 09-Jan-2020 at 19:29
Единствена поврзаност што е потребна во нашево градежништво е со општината LOL
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 09-Jan-2020 at 22:52
Јасно ми е дека ќе нема ни приближно толку зеленило но не ми е јасно која е целната група за да ја залажат со вакви рендери...купувачите на станови?? Па ваљда не ги купуваат по телефон сигурно барем еднаш ќе појдат да видат локација изглед,функционалност на станови и сл(барем јас така би направил) некој можеби поинаку ги гледа работите. Исто така во последно време многу често има драстични разлики меѓу рендерите и изведбата на терен секако во негативна смисла,но никој ниту бил ниту ќе биде санкциониран... а во случај да излезе топ изведбата станарите веднаш ќе направат напори да ја унаказат(тенди,застаклувања) кое исто така треба да се забрани инаку џабе добри изведби.
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 660
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 09-Jan-2020 at 23:33
Тоа најверојатно се прави за да се добие добар иницијален впечаток за компанијата (со тоа и зградата), а и да се добијат купувачи кои се насочени кон тој аспект на гледање на работите (еко), па да се придобијат понатаму со разговор.
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 10-Jan-2020 at 11:18
Ќе биде екстремно поврзана со природата, тоа е несомнено.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 11-Jan-2020 at 15:04
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 16-Jan-2020 at 14:08
Денешна

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 788
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 21-Jan-2020 at 00:09
Originally posted by stef4o

Јасно ми е дека ќе нема ни приближно толку зеленило но не ми е јасно која е целната група за да ја залажат со вакви рендери...купувачите на станови?? Па ваљда не ги купуваат по телефон сигурно барем еднаш ќе појдат да видат локација изглед,функционалност на станови и сл(барем јас така би направил) некој можеби поинаку ги гледа работите. Исто така во последно време многу често има драстични разлики меѓу рендерите и изведбата на терен секако во негативна смисла,но никој ниту бил ниту ќе биде санкциониран... а во случај да излезе топ изведбата станарите веднаш ќе направат напори да ја унаказат(тенди,застаклувања) кое исто така треба да се забрани инаку џабе добри изведби.


Мислам дека луѓето од провинција немаат баш толку префинет вкус...
Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 402
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 21-Jan-2020 at 07:52
Има проблем со инфраструктура или домување во метрополата? --> Обвинете ја „провинцијата“! Шах-мат!
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1667
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 21-Jan-2020 at 08:12
Originally posted by JovanOdGjorche

Има проблем со инфраструктура или домување во метрополата? --> Обвинете ја „провинцијата“! Шах-мат!Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 22-Jan-2020 at 16:13
Состојба на 17.01.2020

За само 71 ден го доведоа објектот до оваа фаза(ова како податок го имаше на фб страната на армирачкото друштво)https://www.facebook.com/A-F-Company
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 27-Jan-2020 at 15:32
ДенесBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 04-Feb-2020 at 13:04
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 14-Feb-2020 at 13:40
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 20-Feb-2020 at 14:25
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12109
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 25-Feb-2020 at 16:00
Првата е од нивниот фб профил,останатите се мои денешни,темпото на работа е доста брзо на секои 3-4 дена ставаат плоча со ламела 1 веќе стигнаа до поткровјето а на другата имаат уште 2 ката......

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.