build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Elena Luka Connect 5 - Мичурин, Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Elena Luka Connect 5 - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 234
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12621
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 25-Feb-2020 at 17:09
Originally posted by stef4o

Првата е од нивниот фб профил,останатите се мои денешни,темпото на работа е доста брзо на секои 3-4 дена ставаат плоча со ламела 1 веќе стигнаа до поткровјето а на другата имаат уште 2 ката......Баш ме интересира како ќе ја остварат таа долго најавувана „поврзаност со природата“.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 25-Feb-2020 at 19:31
Засега објектот е како сите останати карабини во изградба,ништо посебно единствен позитивен момент може да биде фасадата за која се најавува дека ќе биде сочинета од 5 различни материјали но ќе видиме како ќе испадне...Што се однесува до зеленилото чинам ќе се сведе на неколку ниски зимзелени дрвца како што направија околу зградите низ Стар Аеродром и други места.Реално зградата не зафаќа многу простор но според рендерите остатокот од површината ќе биде бетон и асфалт а тоа е така бидејќи ќе има вкупно 106 станови а 98 подземни паркинг места па ќе мораат да остават уште 5-6 места горе на партер за паркирање и со тоа се смалуваат можностите за зеленило.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 03-Mar-2020 at 08:35
Почнаа со едни рендери па сега во секоја наредна објава на фб има по некои измени којзнае што ќе се добие на крај...https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4531
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 03-Mar-2020 at 09:36
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 17-Mar-2020 at 12:30
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 18-Mar-2020 at 11:02
Од нивниот фб профил,опфaтени се активностите кои се одвиваа изминативе неколку дена...

https://www.facebook.com/elenalukahome/

Edited by stef4o - 18-Mar-2020 at 11:03
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 30-Mar-2020 at 10:48
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3842
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: Yesterday at 17:17
ДенешниBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 234

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.