build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

(ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13807
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 25-Feb-2020 at 17:09
Originally posted by stef4o

Првата е од нивниот фб профил,останатите се мои денешни,темпото на работа е доста брзо на секои 3-4 дена ставаат плоча со ламела 1 веќе стигнаа до поткровјето а на другата имаат уште 2 ката......Баш ме интересира како ќе ја остварат таа долго најавувана „поврзаност со природата“.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 25-Feb-2020 at 19:31
Засега објектот е како сите останати карабини во изградба,ништо посебно единствен позитивен момент може да биде фасадата за која се најавува дека ќе биде сочинета од 5 различни материјали но ќе видиме како ќе испадне...Што се однесува до зеленилото чинам ќе се сведе на неколку ниски зимзелени дрвца како што направија околу зградите низ Стар Аеродром и други места.Реално зградата не зафаќа многу простор но според рендерите остатокот од површината ќе биде бетон и асфалт а тоа е така бидејќи ќе има вкупно 106 станови а 98 подземни паркинг места па ќе мораат да остават уште 5-6 места горе на партер за паркирање и со тоа се смалуваат можностите за зеленило.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 03-Mar-2020 at 08:35
Почнаа со едни рендери па сега во секоја наредна објава на фб има по некои измени којзнае што ќе се добие на крај...https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5303
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 03-Mar-2020 at 09:36
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 17-Mar-2020 at 12:30
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 18-Mar-2020 at 11:02
Од нивниот фб профил,опфaтени се активностите кои се одвиваа изминативе неколку дена...

https://www.facebook.com/elenalukahome/

Edited by stef4o - 18-Mar-2020 at 11:03
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 30-Mar-2020 at 10:48
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 07-Apr-2020 at 17:17
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 09-Apr-2020 at 15:45
Од активностите во внатрешноста...

https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 13-Apr-2020 at 11:46
ПретходноДенес

Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 706
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 13-Apr-2020 at 15:30
Малце надвор од темава, ама за локацијава до зградата, мислам дека планираа да започнат од пролетва со рушење и градба? Има нешто?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 13-Apr-2020 at 16:56
Originally posted by skopskodete

Малце надвор од темава, ама за локацијава до зградата, мислам дека планираа да започнат од пролетва со рушење и градба? Има нешто?


Да,таа парцела ја имаат купено Два Брата Градители,но се појавија мали проблеми(некој од сопствениците на некаква гаража или слично што е во склоп на парцелата не го отстапувал својот имот) ама го надминаа проблемот...е сега чинам ќе им требаат 5-6 месеца да ја истуркаат целата документација пред да почнат а и незнам како течат сега тие работи со ситуацијата со вирусов па најверојатно ќе остават за на есен да почнат со градба.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 29-Apr-2020 at 14:14
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 09-May-2020 at 10:03
https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 13-May-2020 at 16:36
Баш да видиме што фасада ќе испадне...

----------------------------------
Ултра модерната фасада на Cоnnect5 е совршен спој на 5 елементи – стакло, метал, дрво, камен и модерни врзувачки материјали, кои во комбиниција со флората која го опкружува објектот дава беспрекорен и урбан стил.https://www.facebook.com/elenalukahome/
Back to Top
Graditelot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 17-May-2016
Online Status: Offline
Posts: 71
  Quote Graditelot Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 14-May-2020 at 09:14
Каква флора какви бакрачи. Таму се само начичкани куки и зградички, нема ни еден метар квадратен тревник
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13807
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 14-May-2020 at 09:50
Хаха, а бе, само да напишат нешто во рекламата, не е битно дали има смисла.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 17-May-2020 at 14:55
Night views

https://www.facebook.com/elenalukahome/
Back to Top
Skopje1981 View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 02-Nov-2019
Online Status: Offline
Posts: 25
  Quote Skopje1981 Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 24-May-2020 at 05:11
А каде е флората?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 15-Jun-2020 at 10:57
Денешна

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 7>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.