build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

(ELH) Connect 5 и Connect 5+ - Мичурин, Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #101 Posted: 11-Jan-2021 at 11:10
Денешна,рок на завршување им е април 2021

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #102 Posted: 25-Jan-2021 at 15:26
Источната фасада е веќе целосно финиширана,на западниот дел довршуваат некои поситни деталиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #103 Posted: 25-Jan-2021 at 17:59
Уште две денешни направени од зградата на СпектартермоBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #104 Posted: 10-Feb-2021 at 14:08
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #105 Posted: 12-Feb-2021 at 11:59
Рендер од новиот објект Конект 5 + кој наскоро изгледа ќе го започнатhttps://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #106 Posted: 07-Mar-2021 at 14:24
За 20-25 дена во план им е да завршат со објектов.
Фасадата е целосно готова а и во внатрешноста се при крај

Денешни фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #107 Posted: 07-Mar-2021 at 18:27
Уште еден рендер од Конект 5 Плус кој треба веројатно пролетва да почне да се гради до зградата на Спектартермоhttps://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #108 Posted: 20-Mar-2021 at 13:52


https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #109 Posted: 22-Mar-2021 at 08:45
https://www.pazar3.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #110 Posted: 26-Mar-2021 at 17:59
https://www.facebook.com/ElenaLukaEngineering/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #111 Posted: 31-Mar-2021 at 09:09


https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #112 Posted: 09-Apr-2021 at 15:40


https://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #113 Posted: 12-Apr-2021 at 12:01
Се тргаат тарабите,се поплочува партерот уште два дена до официјалното отварањеBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #114 Posted: 15-Apr-2021 at 13:11
Вчерашни фотки од отворањето на објектотhttps://www.facebook.com/elenalukahome
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5303
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #115 Posted: 15-Apr-2021 at 13:49
Забрането за инвалиди, очигледно. Толкава зграда, а на влезот минијатурни скалички кои ќе се лизгаат при секој мраз. Генијално!
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13807
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #116 Posted: 15-Apr-2021 at 15:32


Има лифт за инвалидски колички на втората фотка, под црниот знак со натпис EL Home.
За сè има вторпат
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5303
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #117 Posted: 15-Apr-2021 at 18:45
Го има и на првата слика истото нешто, но не ми изгледаше баш како стандарден лифт за колички (иако личи дека може да е таков уред), не сум баш сигурен.

Сепак, ако ти треба нешто како велосипед, или пак количка за бебе, многу попаметно е да има рампа отколку ова.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #118 Posted: 15-Apr-2021 at 20:53
Незнам зошто претендираат да ги прават влезовите претесни и мали за толку голема зграда,исто така нема класична рампа за колички и друг товар па многу е веројатно скаличките да настрадаат и да го испокршат мермерот за некое време при вселување. Иначе мислам дека избрзаа со пуштањето или повеќе го направија за маркетинг и сликање но можеа да почекаат уште малку бидејќи од задната страна сеуште се работи на партерот и на подземните паркинзи а по нешто ситно се чепка и во внатрешноста.Ќе направам повеќе фотки откако целосно ќе финишираат.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 803
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #119 Posted: 16-Apr-2021 at 07:38
Сеа ја гледав на ТВ Наоми Кембел како ја презентира својата вила на крајбрежјето на Кенија и сеа доаѓам на форумов отварам нишка за Елена Лука Хоумс во Мичурин....јак шок брат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12474
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #120 Posted: 19-Apr-2021 at 13:42
Со Конект 5 завршија,следно во Мичурин им е Конект 5 + само незнам кога планираат да почнат,можеби ќе почекаат Футура да дојде во понапредна фаза па наесен да почнатлокацијата

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 4567>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.