build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Контињер - Да или Не

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Zelenikovo View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Oct-2017
Online Status: Offline
Posts: 919
  Quote Zelenikovo Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Контињер - Да или Не
    Posted: 23-Dec-2018 at 20:35

Цврстината гарантира безбедност од заспани шофери, компактноста пак брза инсталација како засолниште или подрум од непогоди,
ем со потенцијал за фарадеев кафез та да биде или засолниште од електромагнетни емф зрачења [1] но ако и внатре генерирате зрачење ќе добиете спротивен ефект како фарадеева стапица колку и да е подиспрекината заради прозорите [2][3] аирлија на паметот на оние кои мислат дека бива ваква градба за долготраен спокоен животлак ... може сум грешка нека ме демантира некој со некое итражување ...
не дека Народ пак пази што каде како гради, дури и во Град ко Скопје и денес си тера на жими мајка во однос сеизмолошките ризици [1] а не пак да се замара за емф абери дека и во скелетна армирана конструкција е изложен на екстра зрачења доволно за и ова да влезе во Sick Building Syndrome т.е. Building Related illnesses, што пак ако истата е фул метал џакет, кому колку му сече но сето тоа ет данок на урбаната џунгла склона кон сиромаштија на умот виа вештачки веј оф лајф дополнително зачинет со фејкбук безидејност за сето тоа на крај да ет натоварено со идолопоклонство кон конзумеристичко и спортско џаначење до фатаморгана среќа односно префабрикувани радости за бројлерска самореализација сред мамонистичките центрифуги!

контињерите се гибнати на неколку страни по форумов, но може и засебна поупадлива Нишка да оди за нив, акцентирајќи го нивниот:

1. модерно фејкерски вајб

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3079&PID=178287#178287

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=481&PID=30839#30839

http://www.build.mk/forum/forum_posts.asp?TID=3120&PID=184237#184237


2. арпаџик кросовер со колиба

https://trakt.tv/shows/barnwood-builders/seasons/1/episodes/6

3. планинско засолниште за во небрано


Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.