build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Residence 106 - Карпош

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 24-Jan-2020 at 13:16
Od InstagramBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 06-Feb-2020 at 08:52
03.02.2020https://www.facebook.com/eurogips.ks
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 25-Feb-2020 at 16:10
Направив неколку извадоци од видео на Еуро Гипс кои работат на фасадата на објектоти еден поглед од поткровјето чисто колку да се долови колку е зградава до самиот булевар и тротоар...https://www.facebook.com/eurogips.ks
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 25-Feb-2020 at 16:40
Идеално за фрлање кесиња со вода Crazy
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 776
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 26-Feb-2020 at 08:38
Престојував 2 недели во зграда до истиов булевар,станот беше оделен некои си 45 метри со парк и паркинг од булеварот...а буквално со еден отворен прозор се добиваше впечаток дека булеварот ти е во дневна...

Кој нормален ги купува овие станови до самиот булевар?
Не ли изтражуваат луѓево при таква голема инвестиција...

Edited by kiriOK - 28-Feb-2020 at 05:28
Back to Top
Macedonicus View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Google Maps: Regional Expert

Joined: 29-May-2011
Location: Czech Republic
Online Status: Offline
Posts: 379
  Quote Macedonicus Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 26-Feb-2020 at 13:36
Да можеле ќе го изграделе зградјево на сред булевар..ненормална работа
ಠ_ಠ
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 07-Mar-2020 at 15:13
Од SSC форумот(Srdjan Adamovic)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 11-Mar-2020 at 17:08
Извадоци од едно видео од нивниот фб профил...

https://www.facebook.com/smsconstructionmk/
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 776
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 13-May-2020 at 01:10
Какви локации какво срање добија
Мада и ја што зборам, една вертикала станови буљаат во друга зграда, друга вертикала око нема да склопат од булеварон...

Edited by kiriOK - 13-May-2020 at 01:19
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 03-Jun-2020 at 13:10
Некако многу долго работат на фасадата...а во рекламите најмногу се вадат и акцент ставаат на зеленилото отспротиваhttps://www.facebook.com/smsconstructionmk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 04-Jun-2020 at 12:58
Од Инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 10-Jun-2020 at 15:32


https://www.facebook.com/smsconstructionmk/
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5168
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 10-Jun-2020 at 17:11
Некој треба да лежи затвор за оваа маркица.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2569
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 10-Jun-2020 at 17:12
Одлично место за монтажен паркинг.
Кој ќе купи стан тука?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 10-Jun-2020 at 18:16
Очигледно продаваат,уште при самиот почеток на градба има голем дел продадени или резервирани станови,тоа што ќе остане го фураат преку разни промоции и огласи со надеж да се продаде. Незнам како стои зградава со подземни паркинзи се надевам има доволно.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 14-Jun-2020 at 14:18
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 28-Jun-2020 at 11:44
https://www.facebook.com/eurogips.ks/
Back to Top
team17 View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 23-Mar-2015
Online Status: Offline
Posts: 19
  Quote team17 Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 28-Jun-2020 at 12:03
Што е финтава со дограмава?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 01-Jul-2020 at 11:02


https://www.facebook.com/smsconstructionmk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 11169
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 16-Jul-2020 at 11:28
Чинам овој рендер сме го немале до сега постираноhttps://blok.mk
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.