build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Останати теми > Фото/Видео > Патеписи
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Дубаи, Абу Даби - ОАЕ

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <123>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9124
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #21 Posted: 08-Mar-2019 at 13:27

Супер... Баш се острам за ова патување. Зошто не со Флајдубаи туку со Туркиш?

КАко беше времето? Претпоставувам дека од скоро е патувањево. Сум прелетувал повеќе пати низ Дубаи и летно време е ужасно. Планирам да одам зимно време, барем на хартија температурите звучат ОК.
Back to Top
ironm View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 07-Jun-2018
Location: Frankfurt
Online Status: Offline
Posts: 886
  Quote ironm Quote  Post ReplyReply #22 Posted: 08-Mar-2019 at 17:05
Прекрасни фотки, одлична идеја за патување за годишнината Thumbs%20Up Дубаи дефинитивно е економско и архитектонско светско чудо, вреди за сите пари.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 2050
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #23 Posted: 08-Mar-2019 at 18:13
Јас сум бил во Дубаи два пати, и во двата наврати со FlyDubai кога веќе имаме директна линија зошто воопшто да се малтретираш со трансфери. Летот воопшто не е тежок и далеку дека е тесно како во Wizz Првиот пат имав среќа да летам за само 200Е повратна штета што имаме виза која чини нереални 100е инаку дефинитивно ќе ги посетев повторно.

Одличен е градот, да се види каков ќе биде светот кога нашите внуци ќе се родат, летно време никако, ни под разно. Втор пат бев Јануари, идеално е зимски период, 30 степени е, а за бањање во море а како во Охрид во сезона.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 14155
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #24 Posted: 08-Mar-2019 at 20:01
Едвај го чекам продолжението.
За сè има вторпат
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #25 Posted: 11-Mar-2019 at 09:34
Originally posted by pbanks

Супер... Баш се острам за ова патување. Зошто не со Флајдубаи туку со Туркиш?
КАко беше времето? Претпоставувам дека од скоро е патувањево. Сум прелетувал повеќе пати низ Дубаи и летно време е ужасно. Планирам да одам зимно време, барем на хартија температурите звучат ОК.Затоа што во план имав да го посетам и Истанбул затоа со Туркиш. Времето беше одлично во варијација од 22 до 28 степени. Патувањето беше од 20ти до 26ти јануари.

Edited by Влатко - 11-Mar-2019 at 09:37
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #26 Posted: 11-Mar-2019 at 10:30
Абу Даби, главниот град на ОАЕ и веројатно најбогатиот со оглед на тоа што шеикот е сместен токму овде (поседува 47 огромни палати а во изградба е најновата). Супер одличен град но за мене лично Дубаи е подобар. Патем Дубаи е проектиран од американци а Абу Даби од јапонци.

Остров Јас каде што е сместен Ферари Свет, стазата за формула 1 Абу Даби, Ворнер Брос Свет и други забавни паркови:
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #27 Posted: 11-Mar-2019 at 10:37
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #28 Posted: 11-Mar-2019 at 10:39
Ф1 стаза Абу ДабиBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #29 Posted: 11-Mar-2019 at 10:40
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #30 Posted: 11-Mar-2019 at 10:41
Ворнер Брос СветBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #31 Posted: 11-Mar-2019 at 10:49
Лувр, Абу Даби - остров Садијат

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #32 Posted: 11-Mar-2019 at 11:14
Етно село во Абу Даби со панорама на центаротBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #33 Posted: 11-Mar-2019 at 11:15


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #34 Posted: 11-Mar-2019 at 11:17


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #35 Posted: 12-Mar-2019 at 07:36
Фермонт Марина Резиденсис - Абу Даби

Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #36 Posted: 12-Mar-2019 at 07:41
Шеик Зајед Џамија, големата бела џамија. Остава без здив во поглед на архитектонско чудо и показател на богатството на самата земја.Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #37 Posted: 12-Mar-2019 at 07:42


Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #38 Posted: 12-Mar-2019 at 07:43
Back to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #39 Posted: 12-Mar-2019 at 07:49
Рандом згради низ Абу ДабиBack to Top
Влатко View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Aug-2016
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 475
  Quote Влатко Quote  Post ReplyReply #40 Posted: 12-Mar-2019 at 07:50


Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <123>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.141 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.