build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Нов објект на ул. Атинска во Скопје

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Grioff View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 08-Mar-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Grioff Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Нов објект на ул. Атинска во Скопје
    Posted: 11-Mar-2019 at 09:11
Dali ste ja zabelezale novata zgrada sto se gradi na Atinska? Zgradata e na Divajn a izveduvac e Strabag.
Ova e renderot od nivnata FB strana:


Ova e momentalnata situacija na teren spored nivnata strana, vgraduvaat poseben sistem za greenje i ladenje/ Ova konecno ke bide malku poinakva zgrada.


https://www.facebook.com/mydivajn/photos/a.371206986308146/2101807536581407/?type=3&theaterhttps://www.facebook.com/mydivajn/photos/a.371206986308146/2101748566587304/?type=3&theaterhttps://www.facebook.com/mydivajn/photos/a.371206986308146/2101748476587313/?type=3&theater
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1889
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 11-Mar-2019 at 09:47
Не ги прикажува сликите еве јас објавувам неколку од нивната фб страна

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 464
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 11-Mar-2019 at 10:09
Originally posted by Grioff

vgraduvaat poseben sistem za greenje i ladenje/ Ova konecno ke bide malku poinakva zgrada.


Ако сакаат нека вградат и капсули за космонаути на кров,ова е уште еден криминал на место кај што не му е место кој ако јас бев на местото на станарите во куќите ќе ја тужев општината за претварање на мојот животен простор во гроб.Edited by kiriOK - 11-Mar-2019 at 10:11
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 11997
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-Mar-2019 at 17:54


Зградата не е толку масивна, а ни висински не ги надминува околните градби, можеби само во должина е колку две-три куќи, навистина не гледам нешто страшно во сето ова.
За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 464
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 12-Mar-2019 at 07:38
Originally posted by ЏолеЗградата не е толку масивна, а ни висински не ги надминува околните градби, можеби само во должина е колку две-три куќи, навистина не гледам нешто страшно во сето ова.


Џоле според оваа дефиниција и онаа зграда во паркот што се гради пред зградата од оваа ги задржува овие параметри.
Стефче се токмеше да брцне зрада со слични параметри и во паркот кај Тафталиџе 1 ако не се побунеа околните станари.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1889
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 17-Mar-2019 at 16:12
Уште неколку рендери и фотки од терен(од фб)

Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.