build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Хотели и одморалишта
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Хотел Радика - Леуново

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9122
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Хотел Радика - Леуново
    Posted: 18-Aug-2008 at 09:27
Еве каква вест сме евидентирале на SSC на 23.10.2006.Викендов бев до хотелот и иако работите се уште во тек на одредени делови бев стварно пријатно изненаден. Одлично дополнување на туристичката понуда во Маврово.

Кој стои зад инвестицијата точно незнам, слушнав дека се работи за бизнисмен од Тирана а ако има некаква врска фактот дека веб сајтот е направен од студио од Тирана тоа до некаде се потврдува.

http://www.radika.com.mk

Еве што вели сајтот за услугите што ги нудат


 • Airport Shuttle Bus
 • VIP Check In/Out
 • Welcome Coctail
 • Beauty Centre
 • Business Centre & Guest Services
 • Cable TV Room Entertainment
 • Currency Exchange
 • International Cuisine
 • Main Restaurant
 • Lake View Gourmet Restaurant
 • Congress Centre
 • Fitness Centre
 • FREE Lobby WiFi
 • Disco Night Club
 • Guest Laundry/Dry Cleaning Service
 • Hotel Shops
 • Hotel Taxi Service
 • Indoor & Outdoor Swimming Pools
 • Lobby Assistance
 • Lobby Bar
 • Major Credit Cards Accepted
 • Multi-lingual staff
 • Meeting Rooms
 • Private Hotel Guest Parking
 • Resident Doctor
 • Room Safe Deposit box
 • VIP Limo Service
 • Visiting Treatment & Cosmetic Dentist
 • Wellness Centre
 • 24hr Room service


П.С. За оние кои евентуално не се упатени Леуново е село (реално викенд населба во пракса) на брегот на мавровското езеро на околу 10мин возење до скијачките терени.


Edited by pbanks - 18-Aug-2008 at 09:59
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9122
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 18-Aug-2008 at 09:53
1 Поглед на ритчето каде што се наоѓа хотелот и на браната во Леуново (може да приметите колку е повлечено езерото, воопшто не допира до браната Ohno)

2 Поглед на фактот дека уште еднашка се потврдува дека сме стока народ Bash

3 Исклучувањето за комплексот. Овдека одлично би дошол малку свеж и добро обележан асфалт кој секогаш делува репрезентативно. Исто така треба да се среди зеленилото. Сепак ова не го ставам како критика (како ни другите недостатоци кои ќе ги набројувам понатаму) бидејќи сепак сеуште се работеше на објектот. За критики ќе почекаме кога се ќе се комплетира

4

5 Постоечкиот паркинг

6 Скали до спортските терени над хотелот

7 Неколку кадри од задната страна на хотелот

8

9

10

11 Оваа и следните две слики го прикажуваат делот каде што се наоѓаат внатрешните базени кои делуваа готови но сепак сеуште се работеше и неможеше да се влезе

12

13

14 Идеме внатре

15 Простран и убаво уреден кафе бар (сликата не доловува баш но тоа е тоа)

16 Излегуваме на летната тераса со поглед на езерото

17

18 Поглед од терасата кон отворените базени кои се финишираа и се полнеа

19

20

21

22 Поглед на делот со лежалките

23

24 Мало базенче кое е споено со внатрешните базени преку отвор и кое веројатно ќе може да се користи и зимно време

25 Незнам што точно ќе биде тука, делува на некој видиковец помеѓу терасата и базените

26 Поглед од терасата кон паркчето во правец на езерото

27 Поглед од паркчето кон езерото

28 Единствената оставштина од пред реновирањето кога ги немаше сите овие содржини. Детски ски лифт кој е во никаква состојба. Незнам дали ќе го отстрануваат или рехабилитираат, јас сум за втората опција

29 Се враќаме кон хотелот

30 Соларни колектори

31

32


Cheers

Edited by pbanks - 18-Aug-2008 at 09:57
Back to Top
anDarko View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 12-Oct-2008
Online Status: Offline
Posts: 204
  Quote anDarko Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 08-Dec-2008 at 17:28
Можеби веќе беше следново евидентирано на форумов и не знам која категорија е најсоодветна, но за во Вести ќе пројде Smile

Хотел Радика во Маврово има нов сопственик и е целосно реновиран. Според мене ова е дефинитивно најпрефинет хотел во Македонија. Уживајте во прекрасната презентација на http://www.radika.com.mk
Back to Top
dacito View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 24-Sep-2008
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 131
  Quote dacito Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 08-Dec-2008 at 18:05
Хотел Радика во Маврово има нов сопственик и е целосно реновиран. Според мене ова е дефинитивно најпрефинет хотел во Македонија. Уживајте во прекрасната презентација на http://www.radika.com.mk


Не сум бил овде, али хотелов е перверзија, значи перверзија, а и сајтчето им е за секоја пофалба!!! Немам зборови


Edited by pbanks - 08-Dec-2008 at 20:48
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 09-Dec-2008 at 00:56
ni ja ne sum bil ama spored slikive i sajtot izgleda mnogu finoThumbs%20Up
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9122
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 09-Dec-2008 at 01:02
Ау сега го разгледав сајтот кој е доста променет од времето кога јас сум го постирал во првиот пост... Навистина феноменално Cheers

Edited by pbanks - 09-Dec-2008 at 02:22
Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 09-Dec-2008 at 02:20
Првиот вистински 5* хотел во Македонија според мене. Е вакви хотели треба да се градат, за да може да се привлечат богати странци. Раскошен хотел. Се сеќавам градбата си е доста стара, но функционална. Сега уште Бунец, Мавротел, ЕСМ Дистрибуција и други хотелчиња да се средат и веќе ќе имаме привлечен ски центар. 
Back to Top
lslcrew View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 14-Jan-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 10988
  Quote lslcrew Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 09-Dec-2008 at 02:21
                            www.radika.com.mk


Edited by lslcrew - 09-Dec-2008 at 07:18
Back to Top
Cloverstack View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12451
  Quote Cloverstack Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 09-Dec-2008 at 02:25


Пријатно сум изненаден  Cheers
Back to Top
Andrej_LJ View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 20-Oct-2008
Location: Ljubljana
Online Status: Offline
Posts: 2954
  Quote Andrej_LJ Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 09-Dec-2008 at 02:26
Една грешка што не смееле да ја допуштат е RADIKA - NO 1 (one) HOTEL IN MACEDONIA. Што треба да значи ова? Дека е единствен хотел, или дека нема ниту еден во Македонија. Ознака за број се пишува со мало о и точка после него. No. 1 Толку пари вложени а тотално утнат слоган. Ohno
Back to Top
Б.Ѓ.Т View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 15-Nov-2008
Location: skopje
Online Status: Offline
Posts: 311
  Quote Б.Ѓ.Т Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 09-Dec-2008 at 02:30
moze i nekoi od slikive da se staat vo taa niskata sto e za enterierBig%20smileThumbs%20Up
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 09-Dec-2008 at 13:33
Хотелов изгледа супер. Не сакам да одам многу офтопик но едно можда просто прашање но сепак важно, зошто езерото толку намално. Суша или човечка проста грешка. Cheers 
Back to Top
pbanks View Drop Down
Admin Group
Admin Group
Avatar

Joined: 01-Sep-2007
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9122
  Quote pbanks Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 09-Dec-2008 at 13:37
Originally posted by shyes

Хотелов изгледа супер. Не сакам да одам многу офтопик но едно можда просто прашање но сепак важно, зошто езерото толку намално. Суша или човечка проста грешка. Cheers 


Суша... минатата недела имаше вест дека нивото се покачило но сепак има уште доста работа. Главен проблем е што нема врнежи од снег кои се главните извори на вода.
Back to Top
shyes View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Sep-2007
Location: Australia
Online Status: Offline
Posts: 259
  Quote shyes Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 09-Dec-2008 at 13:51
Ah, фала 
Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7675
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 09-Dec-2008 at 15:32
ок е напишано, со о и мала цртичка под него
Back to Top
maestro View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 02-Aug-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 505
  Quote maestro Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 10-Dec-2008 at 17:54
Ми се свиѓа хотелот, стварно е добар
Back to Top
YuGa View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 25-Sep-2009
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote YuGa Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 20-Nov-2009 at 14:47
Вака сега имаше коментари да се реновираат и другите хотели, сепак мислам да се реновираат, но не треба да има хотели само од висока класа пошто ноќевањето во Мавровските хотели па и за време на летна сезона (кога е "поефтино") се прилично скапи...
сепак треба да има повеќе класи на хотели за секој да си може секој да си приушти...да не се лажеме Маврово е далеку од Куршевел во Франција или Мадона Ди Кампиља според капацитетите на скијачките терени и содржини како зимски и летен центар....

Што се однесува до Хотелот мислам дека не можам да го препознаам од оној стариот хотел кој беше во сопственост т.е. беше одмаралиште на скопска железара,а сега според изгледот и она што го нуди е дефинитивно моментално најфенси и топ хотел во Македонија... Браво мислам ќе се исплати инвестицијатаApplauseApplauseApplause


Edited by YuGa - 20-Nov-2009 at 14:49
Back to Top
genermarie View Drop Down
Newbiе
Newbiе
Avatar

Joined: 30-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote genermarie Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 30-Jun-2010 at 16:57
Spored slikivi navistina e ubavo. Bi sakala da go posetam.

pozdrav.

http://www.vilagora.com.mk


Edited by genermarie - 30-Jun-2010 at 17:02
http://www.vilagora.com.mk
Back to Top
SkyBoy View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar
Suspended

Joined: 24-Feb-2010
Online Status: Offline
Posts: 738
  Quote SkyBoy Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 30-Jun-2010 at 23:28
Originally posted by genermarie

Spored slikivi navistina e ubavo. Bi sakala da go posetam.

pozdrav.

http://www.vilagora.com.mk
 
 
Па сега ти е шансата да го посетиш, вон сезона имаат многу ефтини пакети.. на пр. 25 евра ноќевање, информирај се на вебсајтот за детали..
Back to Top
jyvation View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4189
  Quote jyvation Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 21-Jul-2014 at 22:17
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.