build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Урбани прашања
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Септичка јама

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
BardeMk View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 28-Mar-2019
Location: Bitola
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote BardeMk Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Септичка јама
    Posted: 28-Mar-2019 at 21:30
Здраво на сите.
Би ве замолил за помош доколку некој знае некоја информација.
Дали некој знае како е законот во РМ за изградба на септичка јама? Станува збор за во село каде што нема канализација и сите куќи имаата вакви јами. Дали може да се изгради каде било или има некое правило ако се гради до границата со соседот. Дали треба да се има дозвола од него или треба да се запази некое растојание од неговата граница.

Навистина би го ценел секој одговор.

Благодарам.
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.