build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Станбено-деловен комплекс Атлантис - Велес

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Станбено-деловен комплекс Атлантис - Велес
    Posted: 02-Jul-2018 at 17:37
Станбен комплекс Атлантис-Велес(сликите се од крајот на мај и почеток на јуни превземени од нивната фб страна)

Еве рендери

И неколку фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 22-Jul-2018 at 11:07
Во Велес,Станбен комплекс Атлантис(фотките се од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 13-Sep-2018 at 07:04
Станбено-деловен комплекс Атлантис во Велес(од фб)Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 01-Nov-2018 at 21:04
Гостивар (фото: од форумот ЅЅС)

За сè има вторпат
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Online
Posts: 752
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 02-Nov-2018 at 06:44
Ги пратам случувањата во Словенија во однос на урбанизам и слично,се изнапишаа еден куп статии и критики во однос на пренаселувањето на Љубљана,оваа тема е се повеќе во фокусот на јавноста...

А кога ќе ги погледнам бројките незнам дали да плачам иида се смејам,посебно кога ќе ја споредиме оваа ситуација со таа кај нас,Скопје-остаток од државата

Население на Љубњана:

1.1.2009 276.091

1.1.2010 279.653

1.1.2011 280.140

1.1.2012 280.607

1.1.2013 282.994

1.1.2014 285.857

1.1.2015 287.212

1.1.2016 288.307

1.1.2017 288.919

1.1.2018 289.518

1.7.2018 289.832

Словенија на 1.7.2018 е проценета со население од 2.070.050

Скопје од друга страна има дупло повеќе жители од Љубљна,а Македонија дали има дали нема 1,85 милион души, плус е територијално 20% поголема од Словенија.

Edited by kiriOK - 02-Nov-2018 at 06:47
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 06-Nov-2018 at 10:05
Во Велес(од фб)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 01-Dec-2018 at 15:52
Во Велес(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 05-Apr-2019 at 15:02
Од комплексов изградена е само првата зграда односно ламела 1 а треба да отопочне изградба на уште две.
Еве во продолжение рендери и фотки(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 28-Apr-2020 at 17:15
По подолго време тука продолжуваат градежните активности овој пат поврзани со изградбата на ламела 2 од комплексотлинк од видеото https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup/videos/260928421731455/?eid=ARA9Xf7wWaoyZeBvNMOujOWvf537-RtKOOE6y5yxYWDTAB8rUWB8CdbSR-bUoDm1-JNvZSr99nvzLsKB

https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup/?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 05-May-2020 at 16:49
ЛАМЕЛА 2 и 3, СТАНБЕНО ДЕЛОВЕН КОМПЛЕКС АТЛАНТИС ВЕЛЕС
23.03-4.05.2020 година

На улица, Раштански пат бр.14 во Велес, на површина од 1.200м2 започна да се градат Ламела 2 и 3 од станбено деловниот комплекс Атлантис. Овие две згради ќе имаат вкупно 105 станбени единици.
За да се дојдеме до точката за градба, ископани беа 5.200м3 земја, за тампонирање и подготовка на теренот нанесено е 850 м3 тампон.


https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup/

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 05-May-2020 at 16:53
https://aig.mk/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 02-Jun-2020 at 12:37
25.05-31.05.2020https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 19-Jun-2020 at 12:01
Бетонирање на темелната плочаhttps://www.facebook.com/atlantisinvestgroup/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 02-Jul-2020 at 11:45


https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 05-Aug-2020 at 08:56
август 2020https://www.facebook.com/demateli
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 17-Aug-2020 at 11:43


https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 24-Aug-2020 at 11:06
https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 07-Sep-2020 at 11:32
https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 23-Sep-2020 at 13:14


https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 13-Oct-2020 at 11:46
https://www.facebook.com/atlantisinvestgroup
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.