build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 12>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Мичурин - Општина Аеродром
    Posted: 04-May-2013 at 18:36
Оваа зграда ја сликав денес од воз... Се наоѓа близу Транспортен центар.

За сè има вторпат
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 08-Oct-2014 at 16:07
Во Мичурин, општина Аеродром.

DSC05642 by george k. 1981, on Flickr

DSC05641 by george k. 1981, on Flickr
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5030
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 08-Feb-2016 at 14:12
Улица Симеон Кавракиров-Мичурин. Претхондо на ова место имаше куќа слична како онаа веднаш до црквата Св.Три Светители.Работите почнаа да се одвиваат во мај 2015г.
Back to Top
Antonov View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 10-Jan-2016
Online Status: Offline
Posts: 72
  Quote Antonov Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-Feb-2016 at 12:01
Originally posted by stef4o

Улица Симеон Кавракиров-Мичурин. Претхондо на ова место имаше куќа слична како онаа веднаш до црквата Св.Три Светители.Работите почнаа да се одвиваат во мај 2015г.


Дали ова е во Тафталиџе?
Back to Top
zlatko_k View Drop Down
Newbie
Newbie
Avatar

Joined: 11-Mar-2014
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 20
  Quote zlatko_k Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 11-Feb-2016 at 12:17
не... ова е во Аеродром во близина на железничка станица...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5030
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 24-Feb-2016 at 19:28
Веќе работат на фасадата.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 627
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 25-Feb-2016 at 20:34
Инаку мислам дека овде истото ќе ги снајде и другите две преостанати куќи на оваа улица.И Мичурин и Маџир Маало ги чека судбината на Дебар Маало.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 25-Feb-2016 at 20:40
Мора граѓанска иницијатива за да се запре изградбата на урбанистички нефункционални, грди и неквалитетни згради. Инаку не би поминале убаво при нов земјотрес.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Dexter26 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Nov-2010
Online Status: Offline
Posts: 2035
  Quote Dexter26 Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 25-Feb-2016 at 21:00
Previous
 
Уште да кажеш кога ќе биде земјотресот, за да знаеме дали ќе бидеме меѓу живите за да дочекаме пресуда од природата.
 
Од тука се и сешто асално е избегано и не се враќа, а можеби и природата веќе не` има отпишано.


Edited by Dexter26 - 25-Feb-2016 at 21:00
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5030
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 25-Feb-2016 at 21:09
Da. Isto taka ima nekoi vakvi kuki zad Rulet Club vklucuvajki i nekoi garazi. Veruvam deka koga ke zgusne i tie ke prerasnat vo zgradi.
Inaku kukata kade veke ima zgrada e dobar poteg bidejki kukata bese napustena pa postoese moznost divo da se vselat romi kako vo slucajot so kukata kaj crkvata. Inaku mislam deka vo pogore posocenite dve kuki ima nekoi firmi.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1996
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 25-Feb-2016 at 21:12
Ние нема да бидеме живи, но зградиве можеби ќе бидат.
Ќе изнесам малку сталино-хитлеровски поглед, но доколку си во право и доколку за следниот земјотрес се' асално од државава е иселено, тогаш природната селекција ќе ги елиминира оние неасалните, кои би живееле во овие згради.
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 06-Apr-2016 at 17:24
Originally posted by stef4o

Улица Симеон Кавракиров-Мичурин.
За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5030
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 07-Apr-2016 at 05:56
Originally posted by Џоле

Originally posted by stef4o

Улица Симеон Кавракиров-Мичурин.


Inace renderot ne dava vistinska slika za zgradata.ke bese mnogu pobrgu gotova ama mnogu vreme izgubija vo temeli. Se nadevam deka ke imaat podzemen parking i deka tamu ke parkiraat inace ke se desi vistinski haos so parkiranjeto u Micurin.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5030
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 04-Feb-2018 at 11:04
Во Мичурин,Општина Аеродром.Деновиве се подготвува уривање на куќава и најверојатно ќе се отпочне изградба на некој станбен објект.Незнам колкава е предвидената висина.Еве две денешни фотки.Куќата која прва ќе се урива е онаа десно која ја има и на горната фотка а најверојатно истата судбина ја чека и онаа од левата страна.

Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 630
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 05-Feb-2018 at 11:31
А што фино ќе беше цел Мичурин да е со вакви мини-згради
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5030
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 18-Feb-2018 at 16:33
Originally posted by stef4o

Во Мичурин,Општина Аеродром.Деновиве се подготвува уривање на куќава и најверојатно ќе се отпочне изградба на некој станбен објект.Незнам колкава е предвидената висина.Еве две денешни фотки.Куќата која прва ќе се урива е онаа десно која ја има и на горната фотка а најверојатно истата судбина ја чека и онаа од левата страна.Tuka mozeme da ocekuvame nesto pogolema zgrada bidejki i dvete kuki se otkupeni i najverojatno za izvesno vreme ke bidat urnati. Onaa od levo malku ja usporuva rabotata bidejki e vselena i plus vo dvorot ima nekakov servis za velosipedi sto ne e slucaj so onaa desno koja dolgo vreme stoese prazna. Dokolku ima nekoj soznanie za predvidenata visina neka spodeli?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5030
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 11-Mar-2018 at 12:03


Еве што е предвидено на се изгради на овој простор.Локацијата е во Мичурин Општина Аеродром ул.Петар АцевЕве и една од веб-страната на изведувачот

Edited by stef4o - 11-Mar-2018 at 12:09
Back to Top
Мартин View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 04-Jan-2009
Online Status: Offline
Posts: 366
  Quote Мартин Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 11-Mar-2018 at 13:30
Аман веќе со ова поткровјава!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5030
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 26-May-2018 at 12:04
Во Мичурин,Општина Аеродром-изградена пред околу 1 година

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12897
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 26-May-2018 at 12:10
И веќе е унаказена со клима-уреди
За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 12>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.