build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  123 14>
Author
Message Reverse Sort Order
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Мичурин - Општина Аеродром
    Posted: 18-Nov-2020 at 09:22
Originally posted by stef4oДенешни,предниот дел е веќе завршен
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 13-Nov-2020 at 18:01
Спектартермо

https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 12-Nov-2020 at 11:21
Зградата на Глиц на ул.Петар АцевEdited by stef4o - 12-Nov-2020 at 11:23
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 11-Nov-2020 at 14:12
Originally posted by stef4o

Рендер од зградата на Каби Инвест

Денешни
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 09-Nov-2020 at 13:22
Денешни,Спектартермо со два месеца задоцнување конечно веќе привршувааат со фасадата,денес бетонираа партер и копаат некакви приклучоци за струја или парно по околните уличкиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 29-Oct-2020 at 10:20
Објектот на ул.„Анастас Митрев“бр. 4 во Мичурин е пуштен во употреба.

https://www.facebook.com/Glic-Dooel-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 15-Oct-2020 at 08:33
Каби Инвест

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 28-Sep-2020 at 13:28
Еве подетално какви станови има во новата зграда на Глиц,плус уште еден рендер

---------Во зградата моментално се останати уште 4 стана со квадратури од:

45 и 47м2, станови кои располагаат со: спална соба, дневна соба заедно со кујна, бања и тераса

62м2 стан кој располага со две спални соби, дневна соба заедно со кујна, бања, гостински тоалет и тераса,

79м2 стан кој располага со три спални соби, дневна соба заедно со кујна, бања, гостински тоалет и тераса.

Становите располагаат со приватно греење и ладење, а со купување на истите има можност да се докупи и паркинг место по цена од 4000 евра.

https://propertyone.mk/stan/se-prodavaat-novi-stanovi-vo-aerodrom-ID5903A
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 28-Sep-2020 at 12:42
Денешни

1.Дан-Мак од задната страна2.Глиц ја завршија зградичкава прават приклучок за канализација3.Оваа е исто така на Глиц ама завршена пред 3-4 години4.И оваа е нивна и воедно најнова сеуште во подземно ниво

5.Зад ресторан Рулет,поголем дел од становите се веќе вселении уште неколку street level фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 25-Sep-2020 at 13:56
Originally posted by stef4o

Глиц денес бетонираат темелна плоча

https://www.facebook.com/HOXHA


Само во С. Македонија: По полноќ работници градат зграда во скопски Мичурин!

линк до видео https://www.facebook.com/ekonomskilider/videos/242053143910347/

Вечерва по полноќ градежни активности се одвиваат во скопски Мичурин и со бучава ги вознемируваат жителите на овој познат дел од главниот град на Република С. Македонија.

Ова го потврдува и видеото кое до редакцијата на „Економски Лидер“ го доставија вознемирени граѓани кои не можат да спијат од бучавата.

-Се вратив од втора смена на работа и без затекнат од огромата бучава од градежните машини. Ги прашав работниците зошто градат по полноќ, а тие ми рекоа „Касно ни стигна бетонот“. Ова е неверојатно за град кој претендира да биде престолнина на европска држава. Ново никнатата зграда ја следат серија на скандали, затоа што го блокира и патот до домот на неколку семејства кои живеат тука 70 години. – вели незадоволен Мичуринец за Лидер.

Градењето доцна навечер значи кршење на многу закони во нашата земја, но, очигледно е дека инвеститорите имаат добри релации со општинската власт, која неретко во вакви случаи се скрасува со станови за функционерите.

https://lider.com.mk/skopje/video-samo-vo-s-makedonija-po-polnokj-rabotnici-gradat-zgrada-vo-skopski-michurin
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 23-Sep-2020 at 16:24
Денес кај Каби Инвест почна монтажа на собни врати,а пред неколку дена поставија и балконски огради за месец дена отприлика би требало да завршат со зградава

https://www.facebook.com/UNIDOORS1
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 23-Sep-2020 at 13:03
Глиц денес бетонираат темелна плочаhttps://www.facebook.com/HOXHA
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 19-Sep-2020 at 17:18
Originally posted by stef4o


2.Глиц армираат темелна плоча

Еве нешто повеќе фотки од армирањето,следна недела веројатно ќе бетонираат темелнаhttps://www.facebook.com/HOXHA-
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 18-Sep-2020 at 13:46
Денешни

1.Спектартермо прават некои приклучоци за струја/парно доста се раскопани околните улички

2.Глиц армираат темелна плочаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 15-Sep-2020 at 15:16
Рендер од зградата на Каби Инвестhttps://hmproject.mk/portfolio-item/kabi-invest-aerodrom/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 09-Sep-2020 at 11:02
ДенешниBack to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 295
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #17 Posted: 03-Sep-2020 at 12:45
Или каков што ни е менталитетот сигурно оние од долните катови не сакаат да дадат пари бидејќи тие се на „сугурно“
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #18 Posted: 03-Sep-2020 at 12:04
Очигледно инвеститорот не сака да помогне во реновирање и средување на горните катови а на станарите им се чини скапа инвестиција па затоа си живеат со надеж дека нема да се урнат надвиснатите парчиња од кровот при некој посилен ветер.

Edited by stef4o - 03-Sep-2020 at 12:05
Back to Top
zorant View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 26-Aug-2019
Online Status: Offline
Posts: 12
  Quote zorant Quote  Post ReplyReply #19 Posted: 03-Sep-2020 at 11:56
На таа од првата слика мислев, благодарам.
Не ми е јасно како може да живеат така без да се среди проблемот...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7390
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #20 Posted: 03-Sep-2020 at 11:25
Originally posted by zorant

Пред некој ден поминав низ Мичурин, видов зграда со распаднат кров во која живеат луѓе?!Незнам што си видел ама опциите се овие можеби мислиш на некоја од овие згради

на ул.Симеон Кавракиров(пред 15-тина година при силен ветер се сруши поголем дел од кровот и подкровјето) но ете дел од станарите и понатаму живеат во ваква зградаоваа зградичка е од 1949 и условите се мизерни но проблематична е поради тоа што се наоѓа на трасата за идната ул.Борис Кидрич така да неможе инвеститор да ја купи и да прави зграда

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  123 14>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.