build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 789
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1632
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #161 Posted: 07-Feb-2020 at 13:57
Originally posted by stef4o

Уште една нова зграда,само незнам поточна локацијаhttps://www.facebook.com/Mileniumkom


Spored Visinata i izgledot i lepenka na 1+1 - sigurno se raboti na mesto na starite zeleznicki zgradicki
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #162 Posted: 07-Feb-2020 at 14:03

Знам,но мислев незнам поточно за која зградичка станува збор останаа уште три такви за рушење...
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1632
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #163 Posted: 07-Feb-2020 at 14:06
до Конект ќе градат пак ЕЛ, да не е до нив 3тата.....
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #164 Posted: 07-Feb-2020 at 14:44
Ова се можностите(означени со црно)но јас разбрав дека до Конект ќе градат Два Брата Градители ме збуни малку со инфово дека пак ќе градат ЕЛ.Инаку онаа последната парцела до Железничка е малку спорна заради пробивањето на ул.Борис Кидрич така да незнам баш за која парцела станува збор...Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 260
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #165 Posted: 07-Feb-2020 at 16:53
Originally posted by stef4o

Ова се можностите(означени со црно)но јас разбрав дека до Конект ќе градат Два Брата Градители ме збуни малку со инфово дека пак ќе градат ЕЛ.Инаку онаа последната парцела до Железничка е малку спорна заради пробивањето на ул.Борис Кидрич така да незнам баш за која парцела станува збор...
Ваљда е долната парцела.
Back to Top
Obedineta Makedonija View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 23-Aug-2011
Location: Macedonia
Online Status: Offline
Posts: 1632
  Quote Obedineta Makedonija Quote  Post ReplyReply #166 Posted: 10-Feb-2020 at 08:45
Originally posted by stef4o

Ова се можностите(означени со црно)но јас разбрав дека до Конект ќе градат Два Брата Градители ме збуни малку со инфово дека пак ќе градат ЕЛ.Инаку онаа последната парцела до Железничка е малку спорна заради пробивањето на ул.Борис Кидрич така да незнам баш за која парцела станува збор...

Веќе неофицијално ја нудат во понуда локацијата како “за брзо и тука ќе почнуваме, ако не е за брзање стрпете се“
Создаваме за да имаме, а и тоа што го имаме треба да го чуваме такво какво што е !!!!
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #167 Posted: 12-Feb-2020 at 13:21
На 3-та Македонска бригадаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #168 Posted: 14-Feb-2020 at 13:35
Зад ресторан РулетМестото пред година и пол,имаше две еднокатни куќи и вкупно 3-4 жителиДенес на истото место има 38 станови,34 паркинг места и ќе има минимум 80 жители...Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #169 Posted: 16-Feb-2020 at 13:01
Се расчистува дива депонија во Мичурин

Општина Аеродром и Град Скопје ја расчистуваат дивата депонија во населбата Мичурин, која се протега покрај Железничката станица. Оваа локација, која со години претставуваше запуштена депонија, планирано е да прерасне во парк, кој ќе биде заеднички проект на Општина Аеродром и Град Скопје. Паркот ќе понуди зелени површини, пешачки патеки, партерно уредување, како и детско игралиште.

Ова е еден од неколкуте паркови што планира наскоро да ги изгради Општина Аеродром на повеќе локации. Стар Аеродром ќе добие два нови парка што ќе се протегаат покрај улиците „Методија Шаторов-Шарло“ и „Пандил Шишков“, а нов парк ќе се гради и меѓу булеварот „Трета македонска бригада“ и касарната „Гоце Делчев“.https://www.facebook.com/OpstinaAerodrom/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #170 Posted: 18-Feb-2020 at 14:46
Почна изградбата на новиот парк во Мичурин

Општина Аеродром деновиве ги почна активностите за изградба на новиот парк во населбата Мичурин.
Урбаниот парк, истакна градоначалникот Марин, ќе се гради на постојното игралиште спроти ОУ „Блаже Конески“, а ќе биде со површина од 3 573 квадратни метри.
Паркот ќе понуди зелени површини, детско игралиште, пешачки патеки со клупи, комбинирано спортско игралиште за рекреација, како и место за друштвени игри за најмладите.
Исто така, на оваа локација ќе има и артериски бунар со цел навремено наводнување на околното зеленило.

https://www.facebook.com/OpstinaAerodrom/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #171 Posted: 21-Feb-2020 at 15:51
Денешни

1.Глиц Дооел

2.Каби ИнвестBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #172 Posted: 21-Feb-2020 at 15:53
Originally posted by stef4o

Почна изградбата на новиот парк во Мичурин

Општина Аеродром деновиве ги почна активностите за изградба на новиот парк во населбата Мичурин.
Урбаниот парк, истакна градоначалникот Марин, ќе се гради на постојното игралиште спроти ОУ „Блаже Конески“, а ќе биде со површина од 3 573 квадратни метри.
Паркот ќе понуди зелени површини, детско игралиште, пешачки патеки со клупи, комбинирано спортско игралиште за рекреација, како и место за друштвени игри за најмладите.
Исто така, на оваа локација ќе има и артериски бунар со цел навремено наводнување на околното зеленило.

https://www.facebook.com/OpstinaAerodrom/


Денес поминав,просторот го оградиле има и инфо табла..Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #173 Posted: 23-Feb-2020 at 15:29
Originally posted by stef4o

Се расчистува дива депонија во Мичурин

Општина Аеродром и Град Скопје ја расчистуваат дивата депонија во населбата Мичурин, која се протега покрај Железничката станица. Оваа локација, која со години претставуваше запуштена депонија, планирано е да прерасне во парк, кој ќе биде заеднички проект на Општина Аеродром и Град Скопје. Паркот ќе понуди зелени површини, пешачки патеки, партерно уредување, како и детско игралиште.

Ова е еден од неколкуте паркови што планира наскоро да ги изгради Општина Аеродром на повеќе локации. Стар Аеродром ќе добие два нови парка што ќе се протегаат покрај улиците „Методија Шаторов-Шарло“ и „Пандил Шишков“, а нов парк ќе се гради и меѓу булеварот „Трета македонска бригада“ и касарната „Гоце Делчев“./Исчистена е депонијата,се надевам набрзо ќе се премине со уредување на просторот инаку ако остане вака повторно за неколку години ситуацијата ќе биде иста...https://www.facebook.com/CityofSkopje/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3508
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #174 Posted: Yesterday at 15:52
Денешни

1.Дан-Мак на бул.3-та македонска бригада2.Авангард Градба3.Два Брата Градители на ул.Петар Ацев

Edited by stef4o - Yesterday at 16:01
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 789

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.094 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.