build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 12-Jun-2020 at 13:08
Каби Инвест завршија со фасадата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 12-Jun-2020 at 15:46
Уште неколку фотки од изведувачот на фасадата...https://www.facebook.com/jvskompani/

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7232
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 12-Jun-2020 at 15:50
зашто воопшто се трошат пари за рендери во државава, кога на крај пак ќе испадне нешто друго?
и дали имаме закони со кои мора проектот што е претставен во јавноста, да биде ист со она што е исградено?
значи не збориме за промена на боја, или материјали, туку за комплетно друг објект од оној на рендерот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 15-Jun-2020 at 10:58
Спектартермо

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 16-Jun-2020 at 11:15


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12886
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 16-Jun-2020 at 11:39


Ова горе е срамота и касарна да биде, а не, пак, станбена зграда во 2020 година.
За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Online
Posts: 405
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 16-Jun-2020 at 14:51
Мене, бојата ми се допаѓа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 17-Jun-2020 at 16:27
На ул.Петар Ацев

ПретходноСегана ул.Симеон Кавракиров

претходносегаEdited by stef4o - 17-Jun-2020 at 16:29
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 21-Jun-2020 at 10:38
Утринава приметив дека ќе се отвора ново градилиште,на ул.Петар Ацев моментално куќите и придружните објекти се полуразрушени денес не бев во можност но деновиве ќе поминам и ќе сликнам.

Еве извадок од Google Street View за кој дел се работиСпоред деталниот план се работи за маркицата заокружена со црно

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 4909
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 22-Jun-2020 at 12:19

Еве денешни фотки,засега нема никаква активност но наскоро би можело да се очекува оградување на просторотВо принцип поголем дел е зеленило има само една куќа за рушење мислам

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 101112

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.063 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.