build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 9101112>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #201 Posted: 02-Apr-2020 at 16:26
@Citizen,незнам дали го пратиш сеуште форумот но еве ја состојбата со објектот на Спектартермо...денес поминував оттука и можам да кажам дека се работи на западната фасада и на некои делови во внатрешноста

Back to Top
Citizen View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 18-Mar-2020
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Citizen Quote  Post ReplyReply #202 Posted: 03-Apr-2020 at 10:01
Пратам како не :-) Одлично, станот гледа на запад така да во предност сме :-)
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #203 Posted: 07-Apr-2020 at 17:20
Денешни..

1.Глиц

2.Авангард градбаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #204 Posted: 08-Apr-2020 at 17:08
Зградава требаше да биде готова до крај на декември 2019 ама еве април сме и уште абер нема,допрва треба да се прави ископ и приклучок за парно...

Инаку @Citizen со воведувањето рестриктивни мерки наредниов период сигурно ќе забави темпото на работа на објектот на Спектартермо веќе месец дена се занимаваат со западната фасада,можеби ќе убрзаат во текот на летниот период.Во секој случај чинам добар е изборот на западна страна да има поглед станот од аспект на тоа дека бараката(зградичката) лево наскоро ќе прерасне во нова 6-катница па барем ќе бидете колку-толку поштедени од бучавата и прашината...за квалитетот на становите неможам да кажам не сум имал прилика да посетам некој нивен стан

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #205 Posted: 13-Apr-2020 at 11:44
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #206 Posted: 18-Apr-2020 at 12:57
Во текот на вчерашниот ден поставија скеле на јужната и западната страна...https://www.facebook.com/jvskompani
Back to Top
Citizen View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 18-Mar-2020
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Citizen Quote  Post ReplyReply #207 Posted: 23-Apr-2020 at 07:34
@stef4o зборував со надлежниот пред некој ден, вика десеткувани сме ама продолжуваме со работа. Вчера донесоа материјали за изолација :-)
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #208 Posted: 23-Apr-2020 at 08:24


Се гледа дека работат баш минатата недела кога минував забележав дека се местеше скеле на северната фасада и истата веќе до половина е обложена со стиропор.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #209 Posted: 23-Apr-2020 at 12:40
Originally posted by stef4o

Почна изградбата на новиот парк во Мичурин

Општина Аеродром деновиве ги почна активностите за изградба на новиот парк во населбата Мичурин.
Урбаниот парк, истакна градоначалникот Марин, ќе се гради на постојното игралиште спроти ОУ „Блаже Конески“, а ќе биде со површина од 3 573 квадратни метри.
Паркот ќе понуди зелени површини, детско игралиште, пешачки патеки со клупи, комбинирано спортско игралиште за рекреација, како и место за друштвени игри за најмладите.
Исто така, на оваа локација ќе има и артериски бунар со цел навремено наводнување на околното зеленило.

https://www.facebook.com/OpstinaAerodrom/


Неколку денешни фотки,сеуште се прават прекопи за спроведување инсталации а поставени се и металните конструкции за кошевите на игралиштето...

Edited by stef4o - 23-Apr-2020 at 12:41
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #210 Posted: 28-Apr-2020 at 16:22
Originally posted by stef4o

Денес

Две денешни,очигледно неколкуте куќи кои се наоѓаат поред булеварот ќе прераснат во нешто слично наредниот периодBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #211 Posted: 29-Apr-2020 at 14:33
ДенешниBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #212 Posted: 30-Apr-2020 at 00:16
Зградава нема подземен паркинг?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #213 Posted: 30-Apr-2020 at 06:54
Originally posted by kiriOK

Зградава нема подземен паркинг?


Има две подземни нивоа,влезот ќе биде чинам од десната страна кај паркираните комбиња не се приметува на фотките поради заштитната ограда и донесените пакети стиропор за фасадата.Само искрено незнам колку ќе се користи и дали е вклучен во цената на становите.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #214 Posted: 30-Apr-2020 at 11:52
Денешни фотки од објектот на Спектартермо западната фасада е речиси завршена...Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #215 Posted: 20-May-2020 at 11:06
Една зградичка на ул.Петар Ацев изградена од поодамна но чинам ја немаме евидентирано...
Од новоградбите

1.Каби Инвест работат на фасадата2.Два Брата Градители веќе привршуваат со 5-катницатаМалку во однос на инфраструктурата,поточно ул.Симеон Кавракиров пред 4-5 години кога правеа приклучок за парно на зградата на Глиц(кај Стокомак) враќањето во првобитна состојба го направија крајно фушерски и за 2-3 месеца се појавија првите вдлабнатини од тогаш па до денес се повеќе пропаѓа и сите се обидуваат да го избегнат овој дел а опасно е и за пешаците кои ја преминуваат улицата.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #216 Posted: 22-May-2020 at 11:18
1.Спектартермо завршиле со западната фасада еве како испадна...

2.Каби Инвест завршија со јужната и источната страна

Edited by stef4o - 22-May-2020 at 11:25
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4665
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #217 Posted: 22-May-2020 at 13:54
If this building had a Chinese name, it would be UG LEE.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 1990
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #218 Posted: 22-May-2020 at 13:58
Горната, долната или сите од нишкава?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 626
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #219 Posted: 23-May-2020 at 03:05
И све се у омилената боја на новиве модерни инвеститори - сива
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 5011
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #220 Posted: 05-Jun-2020 at 14:15
Наскоро во Мичурин,веќе неколку месеци се врти најавата а на терен од двете преостанати бараки сеуште ниту една нема знаци дека набргу ќе се исели и ќе се руши...

потенцијални места(означени со жолто)

Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 9101112>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.