build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #221 Posted: 23-Apr-2020 at 12:40
Originally posted by stef4o

Почна изградбата на новиот парк во Мичурин

Општина Аеродром деновиве ги почна активностите за изградба на новиот парк во населбата Мичурин.
Урбаниот парк, истакна градоначалникот Марин, ќе се гради на постојното игралиште спроти ОУ „Блаже Конески“, а ќе биде со површина од 3 573 квадратни метри.
Паркот ќе понуди зелени површини, детско игралиште, пешачки патеки со клупи, комбинирано спортско игралиште за рекреација, како и место за друштвени игри за најмладите.
Исто така, на оваа локација ќе има и артериски бунар со цел навремено наводнување на околното зеленило.

https://www.facebook.com/OpstinaAerodrom/


Неколку денешни фотки,сеуште се прават прекопи за спроведување инсталации а поставени се и металните конструкции за кошевите на игралиштето...

Edited by stef4o - 23-Apr-2020 at 12:41
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #222 Posted: 28-Apr-2020 at 16:22
Originally posted by stef4o

Денес

Две денешни,очигледно неколкуте куќи кои се наоѓаат поред булеварот ќе прераснат во нешто слично наредниот периодBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #223 Posted: 29-Apr-2020 at 14:33
ДенешниBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 685
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #224 Posted: 30-Apr-2020 at 00:16
Зградава нема подземен паркинг?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #225 Posted: 30-Apr-2020 at 06:54
Originally posted by kiriOK

Зградава нема подземен паркинг?


Има две подземни нивоа,влезот ќе биде чинам од десната страна кај паркираните комбиња не се приметува на фотките поради заштитната ограда и донесените пакети стиропор за фасадата.Само искрено незнам колку ќе се користи и дали е вклучен во цената на становите.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #226 Posted: 30-Apr-2020 at 11:52
Денешни фотки од објектот на Спектартермо западната фасада е речиси завршена...Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #227 Posted: 20-May-2020 at 11:06
Една зградичка на ул.Петар Ацев изградена од поодамна но чинам ја немаме евидентирано...
Од новоградбите

1.Каби Инвест работат на фасадата2.Два Брата Градители веќе привршуваат со 5-катницатаМалку во однос на инфраструктурата,поточно ул.Симеон Кавракиров пред 4-5 години кога правеа приклучок за парно на зградата на Глиц(кај Стокомак) враќањето во првобитна состојба го направија крајно фушерски и за 2-3 месеца се појавија првите вдлабнатини од тогаш па до денес се повеќе пропаѓа и сите се обидуваат да го избегнат овој дел а опасно е и за пешаците кои ја преминуваат улицата.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #228 Posted: 22-May-2020 at 11:18
1.Спектартермо завршиле со западната фасада еве како испадна...

2.Каби Инвест завршија со јужната и источната страна

Edited by stef4o - 22-May-2020 at 11:25
Back to Top
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 4788
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #229 Posted: 22-May-2020 at 13:54
If this building had a Chinese name, it would be UG LEE.
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
Staro Skopje View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 07-May-2013
Location: Skopje
Online Status: Online
Posts: 2263
  Quote Staro Skopje Quote  Post ReplyReply #230 Posted: 22-May-2020 at 13:58
Горната, долната или сите од нишкава?
Градот убав никна, но го откорнаа
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 685
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #231 Posted: 23-May-2020 at 03:05
И све се у омилената боја на новиве модерни инвеститори - сива
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #232 Posted: 05-Jun-2020 at 14:15
Наскоро во Мичурин,веќе неколку месеци се врти најавата а на терен од двете преостанати бараки сеуште ниту една нема знаци дека набргу ќе се исели и ќе се руши...

потенцијални места(означени со жолто)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #233 Posted: 12-Jun-2020 at 13:08
Каби Инвест завршија со фасадата

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #234 Posted: 12-Jun-2020 at 15:46
Уште неколку фотки од изведувачот на фасадата...https://www.facebook.com/jvskompani/

Back to Top
zabegan View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 01-Jul-2008
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7410
  Quote zabegan Quote  Post ReplyReply #235 Posted: 12-Jun-2020 at 15:50
зашто воопшто се трошат пари за рендери во државава, кога на крај пак ќе испадне нешто друго?
и дали имаме закони со кои мора проектот што е претставен во јавноста, да биде ист со она што е исградено?
значи не збориме за промена на боја, или материјали, туку за комплетно друг објект од оној на рендерот
Architects create dreams...politicians create nightmares
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #236 Posted: 15-Jun-2020 at 10:58
Спектартермо

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #237 Posted: 16-Jun-2020 at 11:15


Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Online
Posts: 13206
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #238 Posted: 16-Jun-2020 at 11:39


Ова горе е срамота и касарна да биде, а не, пак, станбена зграда во 2020 година.
За сè има вторпат
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 521
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #239 Posted: 16-Jun-2020 at 14:51
Мене, бојата ми се допаѓа.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 7383
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #240 Posted: 17-Jun-2020 at 16:27
На ул.Петар Ацев

ПретходноСегана ул.Симеон Кавракиров

претходносегаEdited by stef4o - 17-Jun-2020 at 16:29
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 1011121314>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.