build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
гитардемон View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 19-Feb-2008
Online Status: Offline
Posts: 5069
  Quote гитардемон Quote  Post ReplyReply #301 Posted: 02-Mar-2021 at 19:20
Задолжителен коментар од моја страна:

Бела ПВЦ дограма
Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #302 Posted: 07-Mar-2021 at 14:40
Во април/мај би требало да почнат со градба на зградава Два Брата Градители веднаш до објектот Конект 5.Повторно ќе има голема сеча на дрва така да Мичурин доста губи зеленило по изградена парцела
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #303 Posted: 08-Mar-2021 at 11:54
Зградата на Авангард градба на ул,Анастас Митрев

Почна со овој рендерпо неколку месеци преминаа на овоја денес кога е скоро готова изгледа вака

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #304 Posted: 09-Mar-2021 at 08:44
И ова зградиче е скоро готово

https://reklama5.mk
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #305 Posted: 05-Apr-2021 at 13:36
Originally posted by stef4o

И ова зградиче е скоро готовоhttps://reklama5.mk
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 215
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #306 Posted: 05-Apr-2021 at 15:51
Mislam deka skopje treba da se ogranici na zgradi od ovoj gabarit. I da se urbanizira delot kaj zajcev rid izmegu zlokukani i bardovci so vakvi zgradicki, ubavo rasporedeni so dovolno zelenilo.
Back to Top
doncho View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 26
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #307 Posted: 06-Apr-2021 at 07:54
И да се воедначи изгледот. Вака црвено зелено и плаво едно до друго...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #308 Posted: 08-Apr-2021 at 10:59
Денешни

Каби Инвест,веќе чинам има и вселени станови,во приземје ќе се отвори нов Жито Маркет

Спектартермо,веќе има вселени станови иако има и градежни работи на одредени делови од зградатавлезот кон подземниот паркинг

Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13518
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #309 Posted: 08-Apr-2021 at 11:17
Какви грозотии, посебно вторава. Ми се чини дека оделе на тоа да поминат најевтино при изградба и естетика.
За сè има вторпат
Back to Top
doncho View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 26
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #310 Posted: 08-Apr-2021 at 18:32
Originally posted by Џоле

Какви грозотии, посебно вторава. Ми се чини дека оделе на тоа да поминат најевтино при изградба и естетика.


Баш, очигледно се штеди и на стакло....
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #311 Posted: 09-Apr-2021 at 16:36
Најава за нов станбен објект во Аеродром,незнам дали е во Мичурин но типувам на локацијата до комплексот Gradia Homehttp://level7.mk/aerodrom/

заокружена можна локација во планот,ако некој знае каде ќе биде поточно нека ме корегира можно е да сум грешкаизвадок од google street viewBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 9706
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #312 Posted: 12-Apr-2021 at 12:15

Според описов од оглас изгледа тоа е локацијата

Атрактивна локација - веднаш до основно училиште,повеќе маркети, на 200м од Тобако 2, 500м од Н. Железничка и на само 2.1км од плоштад Македонија.
Избор на станови со површини од 43м² - 76м² од различен тип со 1 - 2 и 3 спални соби.
Почеток на градба - мај 2021 год.

https://reklama5.mk/
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 141516

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.234 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.