build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 15161718>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #321 Posted: 25-Oct-2021 at 12:18
Originally posted by stef4o

Уште рендери од новата зграда на Два Брата Градителиhttps://www.facebook.com/groups/1018208674926359


Од денешното бетонирање темелна плоча на едната ламела

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #322 Posted: 27-Oct-2021 at 11:31
Денес ја поставиле информативната табла на градилиште

карактеристичен кат

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #323 Posted: 14-Dec-2021 at 18:33
Денешна,со едната ламела се до приземје,а со другата денес завршија со ископBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #324 Posted: 28-Dec-2021 at 13:57
Зградата на Глиц на ул.Петар Ацев,за неколку дена би требало да биде вселива,тарабите се тргнати и се уредуваат последните финеси во внатрешноста и партерот.

влезот кон гаражитеBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #325 Posted: 29-Dec-2021 at 12:11
Денешни од зградата на Формлаб меѓу ОУ Блаже Конески и комплексот Градиа Хоум

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #326 Posted: 08-Jan-2022 at 18:13
Оваа парцела
е откупена од

ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО , ПРОИЗВОДСТВО , ТРГОВИЈА И УСЛУГИ РАНВЕЈ ИНЖЕНЕРИНГ ДОО СТРУМИЦА

ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО,ПРОИЗВОДСТВО ТРГОВИЈА И УСЛУГИ УВОЗ-ИЗВОЗ СИМ ИНЖИНЕРИНГ ДОО СТРУМИЦА

и се очекува изградба на нова петкатница

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #327 Posted: 14-Jan-2022 at 11:35
Originally posted by stef4o

Оваа парцела

е откупена од

ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО , ПРОИЗВОДСТВО , ТРГОВИЈА И УСЛУГИ РАНВЕЈ ИНЖЕНЕРИНГ ДОО СТРУМИЦА

ДРУШТВО ЗА ГРАДЕЖНИШТВО,ПРОИЗВОДСТВО ТРГОВИЈА И УСЛУГИ УВОЗ-ИЗВОЗ СИМ ИНЖИНЕРИНГ ДОО СТРУМИЦА

и се очекува изградба на нова петкатницаНеколку денешни од парцелава

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #328 Posted: 25-Jan-2022 at 12:25
Уште неколку нови рендери од зградата што се гради до ОУ Блаже Конески

https://www.facebook.com/level7realestatemk
Back to Top
doncho View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 16-Jan-2021
Online Status: Offline
Posts: 95
  Quote doncho Quote  Post ReplyReply #329 Posted: 25-Jan-2022 at 15:11
Го унаказија градот "архитективе"...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #330 Posted: 26-Jan-2022 at 14:23
ДенешнаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #331 Posted: 27-Jan-2022 at 12:06
Денешни,се бетонираше плоча на трет катBack to Top
robodev View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Jan-2022
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote robodev Quote  Post ReplyReply #332 Posted: 30-Jan-2022 at 16:32
Originally posted by stef4o

Зградата на Глиц на ул.Петар Ацев,за неколку дена би требало да биде вселива,тарабите се тргнати и се уредуваат последните финеси во внатрешноста и партерот.

влезот кон гаражите

do denes nema info koga ke bide vseluvanje

Edited by stef4o - 30-Jan-2022 at 16:53
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #333 Posted: 30-Jan-2022 at 16:55
Мислев веќе дека е вселена видов доста паркирани коли околу зградата кога минував пред некој ден но изгледа сеуште не е.Првично имаа рокови по огласници дека до декември 2021 ќе биде вселива.
Не приметувам дека се вршат некои поголеми градежни работи би требало веројатно наскоро да биде вселена.
Back to Top
robodev View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 30-Jan-2022
Online Status: Offline
Posts: 4
  Quote robodev Quote  Post ReplyReply #334 Posted: 30-Jan-2022 at 20:48
Treba tehnicki priem i imotni listovi inace po dogovor trebase da bide vselliva do n.g
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #335 Posted: 01-Feb-2022 at 10:11
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #336 Posted: 06-Feb-2022 at 14:52
СТАНБЕНО ДЕЛОВЕН ОБЈЕКТ НА УЛ.СИМЕОН КАВРАКИРОВ БР.27https://kabiinvest.com/станбено-деловен-објект-на-ул-симеон-к/
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #337 Posted: 16-Feb-2022 at 11:39
Денешни фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #338 Posted: 17-Feb-2022 at 14:40
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 14967
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #339 Posted: 17-Feb-2022 at 15:01
Нашиот објект на улица Петар Ацев е во фаза на вселување, ја користиме оваа прилика да им се заблагодариме на сите нови станари и да им посакаме пријатен престој.

https://glic.com.mk/services/ново-мичурин/
Back to Top
FT View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 22-Jun-2010
Location: Kocani
Online Status: Offline
Posts: 477
  Quote FT Quote  Post ReplyReply #340 Posted: 17-Feb-2022 at 16:17
^ Баш културен објект, само со влезот заебале работа.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 15161718>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.281 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.