build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 18-Aug-2021 at 11:03
Денешна,почнале со ископBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 24-Aug-2021 at 10:20
Деновиве ја оградиле парцелата на која треба да се гради новиот проект на Два Брата ГрадителиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 14-Sep-2021 at 12:28
Originally posted by stef4o

Деновиве ја оградиле парцелата на која треба да се гради новиот проект на Два Брата Градители

Наскоро ќе започне рушењето,денес пристигна багеротBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 15-Sep-2021 at 11:20
Веќе се руши...Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 12029
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #345 Posted: Yesterday at 12:25
Откако се отвори простор со рушењето на бараката до зградата на Елена Лука направив неколку фотки од зградите во околина

Оваа зграда е на МГИ Инвест ја завршија пред 1 година

...

Новото градилиште на Два Брата Градители веќе речиси целосно ја урнаа бараката

...

Оваа зграда е градена пред 10-тина години

....

Спектартермо,годинава стана вселива
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 13759
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #346 Posted: Yesterday at 15:43
Овие климиве ко пипци да пуштиле

За сè има вторпат
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.148 seconds.

Copyright ©2007 - 2021  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.