build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 14>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 11-Sep-2018 at 18:40
Во Мичурин,зад РулетBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 18-Sep-2018 at 12:47
Во Мичурин-поставување на темелите на објектов,денешни фоткиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 21-Sep-2018 at 13:01
Во Мичурин-О.Аеродром на ул.Анастас Митрев ќе се гради шесткатница(прилично долга)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 25-Sep-2018 at 13:04
Малку ме чудат податоците во врска со зградава што се гради во Мичурин на ул.Петар Ацев,зарем е можно 38 станбени единици во 1 влез(некако е многу,проблеми при чекање лифт како основни),плус тоа ќе фалат 4 паркинг места бидејќи се предвидени вкупно 34.

Еве извадок во продолжение


Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 655
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 26-Sep-2018 at 10:32
Originally posted by stef4o

Малку ме чудат податоците во врска со зградава што се гради во Мичурин на ул.Петар Ацев,зарем е можно 38 станбени единици во 1 влез(некако е многу,проблеми при чекање лифт како основни),плус тоа ќе фалат 4 паркинг места бидејќи се предвидени вкупно 34.

Еве извадок во продолжение
Многу љубат да ги верглаат термините релаксација,урбано живеење,европски стандарди,висок квалитет,во мирни елитни зони ама сега веќе има и прекрасни пракови за прошетка во близина...заборавија уште да кажат дека ќе е еко зграда.

Edited by kiriOK - 26-Sep-2018 at 10:35
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 10-Oct-2018 at 18:45
Денешни фотки,локацијата е во Мичурин-О.Аеродром

Еве информации за инвеститор и приказ на објектотОд градилиште(патем позитивно сум изненаден од тоа што ги перат гумите од камионите при излез од градилиште,многу редок случај во градов)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 20-Oct-2018 at 10:18
Во Мичурин,денешни фотки

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 01-Nov-2018 at 19:13
Во Мичурин позади ресторан РулетBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 01-Nov-2018 at 19:39
Во Мичурин на ул.Анастас Митрев(од фб)Edited by stef4o - 01-Nov-2018 at 19:39
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 14-Nov-2018 at 13:59
Во Мичурин-Општина АеродромИсто(позади ресторан Рулет)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 23-Nov-2018 at 13:12
Во Мичурин-Аеродром позади ресторан РулетBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 12-Dec-2018 at 13:35
Во Мичурин-Аеродром,денешна фоткаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 28-Dec-2018 at 18:11
Во Мичурин зад ресторан РулетBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 31-Jan-2019 at 13:48
Во МичуринBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 15-Feb-2019 at 19:37
Во Мичурин,Аеродром позади ресторан РулетBack to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 655
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 22-Feb-2019 at 02:26
Само со оваа зграда настрадаа десетина повеќе деценијски дрва.
Овде не требаше да се дозволи повеќе од 4 спрата.

ПредПотоаEdited by kiriOK - 22-Feb-2019 at 02:28
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 22-Feb-2019 at 07:01
За неколку години и Мичурин ќе стане хаотичен,без зеленило,со лоша инфраструктура идентично на Стар Аеродром.
Сите овие бараки ќе бидат заменети со масивни шесткатници,наскоро ќе почне и Elena Luka Home со нов објект во населбава. Патем не ќе беше лошо на некој да му текне да ги обнови тротоарите кои се распаѓаат и да обезбеди паркинг барем некој монтажен во близина за да се растерети ул.Симеон Кавракиров која од ден на ден е во со поголем хаос од паркирани возила.

Edited by stef4o - 22-Feb-2019 at 07:05
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 27-Feb-2019 at 08:09
Во Мичурин-Аеродром позади ресторан Рулет,не би ме чудело за некоја година и ресторанот и оние гаражи и перални од десна страна да прераснат во некоја зграда во Г-облик.Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 05-Mar-2019 at 19:33
Во Мичурин-Аеродром

1.До ресторан Рулет

2.На ул.Венјамин Мачуковски,прилично масивна во 2 ламели се градиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 6529
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 18-Mar-2019 at 14:03
Ист е случајот и со многу други згради,пример двете згради што ги гради ЗСФ едната во Маџир Маало на сама раскрсница а другата во Аеродром на булевар ама ете очигледно се продаваат становите без оглед на локацијата,изгледот итн..

--------------------------------------------------------------
Еве две денешни од зградата која се гради во Мичурин позади кафана Рулет,проблемот е што е буквално ставена на тротоар и бројот на предвидени паркинг места е помал во споредба со бројот на станови што ќе резултира со коли оставени по сред улица.Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 14>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.250 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.