build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <12345 9>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #41 Posted: 31-Mar-2019 at 12:18
Во Мичурин-Аеродром(од фб)Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #42 Posted: 05-Apr-2019 at 11:25
Низ Мичурин-Аеродром

1.На ул.Петар Ацев

2.Малку подолу на ул.Венјамин МачуковскиBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #43 Posted: 06-Apr-2019 at 15:41
Сметам дека проектите кои се реализираат во Мичурин би било добро да ги следиме во засебна нишка со цел да се растерети општата нишка и да има поголема прегледност. Бидејќи во иднина ќе има уште доста згради кои ќе треба да се градат во овој дел. Кога модераторите ќе имаат време нека ги префрлат постовите од општата нишка поврзани со овој дел.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #44 Posted: 06-Apr-2019 at 15:53
Со жолто се означени сите потенцијални места за згради а со црно местата каде веќе се одвиваат градежни активности.

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #45 Posted: 06-Apr-2019 at 15:56
Рендери од она кое веќе се градиBack to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 258
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #46 Posted: 06-Apr-2019 at 21:22
Originally posted by stef4o

Со жолто се означени сите потенцијални места за згради а со црно местата каде веќе се одвиваат градежни активности.


Имаш некои грешки во однос кај би се градело.
Провери во ДУП-от.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #47 Posted: 06-Apr-2019 at 21:52

Da vo pravo si imam ispusteno nekolku lokacii a na nekoi mozebi i voopsto nema predvideno markica za gradba.Ke vidam sto e planirano spored DUP i ke napravam nova posredena ovaa ja napraviv nabrzinka od oko. Na onoj del okolu depoto na pajak sluzbata i ulici i patista imaa najava za trgovski i nekoi drugi sodrzini ama neznam dali gi usvoija promenite.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #48 Posted: 18-Apr-2019 at 12:48
На ул.Петар АцевBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #49 Posted: 19-Apr-2019 at 14:22
Неколку денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #50 Posted: 23-Apr-2019 at 16:21
Еве извадок од ДУП-от за поголем дел од населбава

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #51 Posted: 24-Apr-2019 at 13:09
На ул.Симеон Кавракиров,куќата ја срушија,просторот го оградија но нема никаква активност речиси еден месецBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #52 Posted: 02-May-2019 at 18:25
Денешни

Edited by stef4o - 02-May-2019 at 18:25
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #53 Posted: 02-May-2019 at 18:50
Од фб,зградата позади ресторан Рулет

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #54 Posted: 06-May-2019 at 18:34
Денешни,бетонираа плочаBack to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #55 Posted: 13-May-2019 at 12:37
Денес

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #56 Posted: 15-May-2019 at 12:14
Неколку денешни,патем мислам дека и бараките кои се веднаш до зградава се веќе пазарени од истата фирма и дека наскоро и таму ќе никне уште една ваква зграда,кај оваа веќе ја достигнаа висината.Патем околинава незнам дали имаат намера да ја средуваат просторот наоколу е кал,див паркинг колку што знам сакаа тука негде да прават некаков си трговски ама нема ништо на повидок

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #57 Posted: 20-May-2019 at 13:15
Тука почнаа со ископ

Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3453
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #58 Posted: 29-May-2019 at 14:24
Зградава пред 2 години доби спрат повеќе а деновиве почна странично да се проширува.Back to Top
JovanOdGjorche View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Oct-2012
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 172
  Quote JovanOdGjorche Quote  Post ReplyReply #59 Posted: 29-May-2019 at 16:23
Ајде тоа што е целата крпена-лепена плус со надоградба, уште странично ѝ фали да се прошири. Погледнете колку само е излезена на улица. Ако не пак, нека ја премости улицата па нека си продолжи од другата страна. Страшно. Фавела.
And something, somewhere was lost in 1938...
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 258
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #60 Posted: 29-May-2019 at 17:11
Најинтересно е што прозорците во влезот не можат да се сменат 2 години и уште стојат скелињата, ама за доградба одма турбо. Македонска работа...
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <12345 9>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.