build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 8>
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
hcitrS View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 27-Nov-2015
Online Status: Offline
Posts: 586
  Quote hcitrS Quote  Post ReplyReply #61 Posted: 29-May-2019 at 18:04
Нема појезива населба на Балканот, порадо во Идризово в ќелија отколку во ова гето би живеел.
Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 549
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #62 Posted: 30-May-2019 at 07:31
И јас мислам дека оваа населба ќе го извлече најдебелиот крај...
Има уште неколку празнини кои ќе ги пополнат,исто и со деловите каде постојат привремени објекти...куќите комплетно ќе се заменат со згради,постоечките помалку габаритни згради ќе се 'украсат' со надрадби и доградби или и тие ќе се заменат со блокови...
Целата населба има улична мрежа достојна за време турско и еден парк/игралиште со 15 дрва.

Edited by kiriOK - 30-May-2019 at 07:33
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #63 Posted: 30-May-2019 at 07:57
Еве дел од новоградбите а ќе ги има уште доста и обичните двокатни куќички ке прераснат минимум во петкатници,

1.На ул.Венјамин Мачуковски

2.На ул.Симеон Кавракиров

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #64 Posted: 03-Jun-2019 at 09:29
Денес

Back to Top
kiriOK View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-Apr-2012
Location: Tamworth,UK
Online Status: Offline
Posts: 549
  Quote kiriOK Quote  Post ReplyReply #65 Posted: 04-Jun-2019 at 08:51
Пример за безлична населба,без карактер,без душа...
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #66 Posted: 11-Jun-2019 at 13:06
Денешни,во саботата ја ставија темелната плоча

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #67 Posted: 16-Jun-2019 at 13:10
Денес од рано наутро ја бетонираат темелната плоча(од Инстаграм)

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #68 Posted: 19-Jun-2019 at 12:14
ДенешниBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #69 Posted: 25-Jun-2019 at 12:40
Денешни

1.Доградбата на ул.Петар Ацев2.Новоградбата на истата улица,веќе работат на фасадата

3.На ул.Симеон Кавракиров,работат на подземните нивоаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #70 Posted: 01-Jul-2019 at 12:09
Денешни

1.На ул.Внејамин Мачуковски веќе завршија со карабината2.На ул.Петар Ацев3.На ул.Симеон Кавракиров сеуште во подземните нивоа

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #71 Posted: 05-Jul-2019 at 12:52
Денешни,во Мичурин имам чувство дека секој ден никнува по некое ново градилиште

1.Денес приметив дека е веќе направен ископ на 3-та Македонска Бригада и наскоро ќе никне зграда

2.Потоа приметив уште едно,се бетонираше темелна плоча немам инфо кој гради,локацијата е доста збутана(обележано со црна стрелка)

3.Оваа е на ул.Петар Ацев а деновиве спроти нејзе почнуваат Elena Luka Home со нов објект

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #72 Posted: 11-Jul-2019 at 12:36
ДенешнаОва е на градилиштето кое пред неколку месеци се отвори на ул.Симеон Кавракиров ама имаат проблеми со свлекување на земја,а често се случуваат и дефекти на водоводната мрежа.Денес повторно имаше проблем незнам дали од дождовите или поради друга причина дел од тротоарот беше пропаднат во градилиштето зјаеше голема дупка.Неможе да се забележи од фоткава бидејќи добар дел од тротоарот па и од улицата се користи за складирање арматура и други материјали.

Edited by stef4o - 11-Jul-2019 at 12:36
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #73 Posted: 15-Jul-2019 at 12:23
Денешни,завршија со дел од фасадатаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #74 Posted: 18-Jul-2019 at 11:57
Сега работат на предната страна

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #75 Posted: 19-Jul-2019 at 12:24
Денешни

1.Новоотвореното градилиште на ул.Анастас Митрев,нема табла за изглед на објект туку само општи информации

2.Зградава зад ресторанот Рулет доби покрив3.Истите инвеститори ја имаат откупено и оваа барака до новото градилиште на Elena Luka и наесен треба да почнат со нов објект4.На ул.Венјамин Манчуковски почнаа со ѕидарија

5.Изгледа снема пари,толку беше од доградбата сега ќе чмае вака со години
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #76 Posted: 24-Jul-2019 at 10:45
Денешни,ја подготвуваат плочата на приземје,а го санираат и свлекувањето на земја поред тротоарот затоа се трганти тарабите

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #77 Posted: 05-Aug-2019 at 10:51
Денешни

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #78 Posted: 05-Aug-2019 at 16:24
На ул.Симеон Кавракиров,конечно стигнаа до приземната плоча денес набиваа бетонски цевки(шипови) од страна на улицата за да не им се свлекува земја тоа требаше да го сторат уште на почетокот.Еве една од инстаграм

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #79 Posted: 06-Aug-2019 at 10:27
Денешни,парцелата е максимално искористена до самите рабови на улицата и соседниот паркинг

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3239
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #80 Posted: 06-Aug-2019 at 11:07
Ако се реализира сегашниот ДУП тогаш навистина населбава ќе стане вистински хаос.Еве што каде е предвидено

1.Наместо паркингов предвидена е 4-катница што значи 30-тина коли на улица

2.Отспротива кај Жито Маркет и соседните бараки две петкатници3.Ресторанот Рулет и соседните перални треба да станат деловен објект со висина 7м4.Плус во внатрешноста веќе се градат големи згради со по 100-тина станови а уличките уште сега се претесни и преполни со коли а голем дел од нив завршуваат слепо бидејќи ул.Борис Кидрич треба според ГУП да стане булевар и тоа за Мичурин би било добро бидејќи со тоа ул.Петар Ацев и Анастас Митрев ќе станат попроточни но прашање е дали тоа некогаш ќе се реализира.
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 23456 8>

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.125 seconds.

Copyright ©2007 - 2020  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.