build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Мичурин - Општина Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 567
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3031
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #121 Posted: 20-Nov-2019 at 08:01
Originally posted by stef4o

Денешни

3.Интерградба веднаш до нив,конечно истакнаа рендерРендерот од зградава...https://www.facebook.com/avangardgradba/?
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3031
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #122 Posted: 20-Nov-2019 at 16:08
Изгледа Мичуринци мора сами да се снаоѓаат кога е во прашање инфраструктурата во овој дел на Аеродром,деновиве пешачката патека меѓу ресторан Рулет и соседната зграда се поплочува со бекатон коцки но не верувам тоа да е инвестиција на општината.Еве неколку денешни фотки ваков сличен пример има и спроти Стокомак каде 100 % беше инвестиција на станарите од околните згради за да не паркираат и да не газат во кал и земја

Песок и земја има среде улица Петар Ацев за изградбата на патеката

---------------------------------------------------------------
Во продолжение дел од зградите кои никнуваат...

1.Авангард градба привршуваат со карабината

2.ДАН-МАК поред бул.3-та Македонска Бригада

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3031
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #123 Posted: 29-Nov-2019 at 13:16
Денешни

1.Глиц Дооел2.Авангард ГрадбаBack to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3031
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #124 Posted: 30-Nov-2019 at 14:27
Зградава ја достигна потребната висина сега се изведува ѕидаријата

Местото претходноДенес

На уличкава останаа уште две куќи кои имаат потенцијал да се претворат во шесткатници а тоа е оваа куќа десно од новоградбата и онаа напуштената до црквата...
Back to Top
my Macedonia View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 09-Oct-2008
Location: R. e Maqedonisë
Online Status: Online
Posts: 3844
  Quote my Macedonia Quote  Post ReplyReply #125 Posted: 30-Nov-2019 at 16:20
Така и во Албанија градеа..
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3031
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #126 Posted: 05-Dec-2019 at 17:45
Originally posted by stef4o

Денешни

2.Авангард Градба

Рендерот доживеа промена...https://www.facebook.com/avangardgradba/
Back to Top
MKDSTRUGA View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 20-Jun-2018
Online Status: Offline
Posts: 28
  Quote MKDSTRUGA Quote  Post ReplyReply #127 Posted: 05-Dec-2019 at 20:39
Nema podobro od renderive so vrhunska priroda naokolu. Srce da te fati koa ke sporedis so realnosta
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3031
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #128 Posted: 05-Dec-2019 at 21:47
Prviot render bese kolku tolku poverodostoen no ova veke e preterano sakaat da dolovat efekt nebare zgradata srede park ja gradat. Vo realnosta e sosema poinaku konkretno okolu zgradava veke niknuva edna a ke niknat uste najmalku 2-3 slicni zgradi. Bukvalno sekoja slobodna peda se koristi za krevanje zgrada posledicite i haosot doprva ke gi vidime.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 3031
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #129 Posted: 10-Dec-2019 at 13:21
ДенесBack to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 567

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.078 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.