build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Мичурин - Општина Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 51
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #341 Posted: 21-Feb-2022 at 12:50
Дечки прашање: заинтересиран сум да купам стан, колку е оваа зграда на Два Брата добра опција?

Бараат 1300 еур м2. Мислење?

Кои се предности/недостатоци?


Ептен сум лаик на темава, па секоја помош е добредојдена.
< 2nd world >
Back to Top
skopskodete View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 17-Feb-2017
Online Status: Offline
Posts: 821
  Quote skopskodete Quote  Post ReplyReply #342 Posted: 21-Feb-2022 at 16:12
Многу бе некако 1.300 евра од квадрат, или мене така ми се чини?
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 51
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #343 Posted: 21-Feb-2022 at 16:27
Премногу.. ама тоа е.

Овие другите бараат 1480 - 1550 евра за готов вселив стан во Аеродром..

Кај олимписки 1450 во градба, без паркинг -_-



Има поефтина понуда? Јас не успеав да најдам, за жал.. Ако има споделете
< 2nd world >
Back to Top
<Fresno> View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 13-Jun-2010
Online Status: Offline
Posts: 913
  Quote <Fresno> Quote  Post ReplyReply #344 Posted: 21-Feb-2022 at 21:20
Порта Супериум беа 1300 до пред некое време. Џевахир провери ги, Д кула во март ќе почнат да ја продаваат.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #345 Posted: 01-Mar-2022 at 10:39
Разбрав дека оваа куќа каде е сместена ПЗУ Медиак на ул.Петар Ацев бр.23 е откупена од инвеститор(не знам кој) и наскоро ќе се руши за изградба на нова петкатница

Еве денешни фотки,сеуште тука е сместена ординацијата но би требало пролетва да се селат







маркицата во планот е оваа





Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 51
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #346 Posted: 02-Mar-2022 at 11:22
Кога би требало да започне проектов?
< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #347 Posted: 02-Mar-2022 at 15:35
Originally posted by builder-ot

Кога би требало да започне проектов?


Не знам.Со оглед на тоа што планот е ординацијата да ја селат пролетва можеби на лето би почнале со градење но не знам такви детали ниту пак кој е инвеститор.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #348 Posted: 07-Mar-2022 at 11:27
Денешни





Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #349 Posted: 14-Mar-2022 at 11:43
Денешни,сите станови се продадени,се очекува да е вселива мај 2023













Edited by stef4o - 14-Mar-2022 at 11:44
Carpe diem
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 51
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #350 Posted: 14-Mar-2022 at 13:00
Дали се очекуваат нови градби во Аеродром/Мичурин, некако ми се чини дека 2022 т.е. во моментов има најмалку градби споредба со претходните 7-8 години
< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #351 Posted: 14-Mar-2022 at 15:25
Да се очекуваат

Елена Лука со Конект 5+ кај маркет Зур
Кај ПЗУ Медиак
Кај печатницата Дипрес на ул.Симеон Кавракиров откупена е од Ранвеј Струмица

Само не знам кога временски би се започнало со проектите некои можеби до крај на годинава...
Carpe diem
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 51
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #352 Posted: 14-Mar-2022 at 17:28
Фала Стеф4о. Да не знаеш кој е инвеститор на таа кај ПЗУ Медиак?

< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #353 Posted: 14-Mar-2022 at 17:51
Originally posted by builder-ot

Фала Стеф4о. Да не знаеш кој е инвеститор на таа кај ПЗУ Медиак?



Не.Сеуште нема инфо ниту назнаки дека наскоро би се почнало.
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #354 Posted: 21-Mar-2022 at 14:59
Неколку денешни



Ламела 1 е во понапредна фаза денес се бетонираше плоча со што се оформи петтиот кат,работат и на ѕидарија и ПВЦ столарија







ламела 2 се бетонираа столбови кон трети кат







Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #355 Posted: 26-Mar-2022 at 18:15
Carpe diem
Back to Top
builder-ot View Drop Down
Groupie
Groupie


Joined: 21-Feb-2022
Online Status: Offline
Posts: 51
  Quote builder-ot Quote  Post ReplyReply #356 Posted: 13-Apr-2022 at 18:56
Има некои новости за почнување на зградата кај ПЗУ Медиак?
< 2nd world >
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #357 Posted: 15-Apr-2022 at 11:20
Originally posted by builder-ot

Има некои новости за почнување на зградата кај ПЗУ Медиак?


Сеуште нема ништо.ПЗУ се во фаза на селење од куќата.
Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #358 Posted: 18-Apr-2022 at 11:53
Originally posted by stef4o









Денешни







Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #359 Posted: 20-Apr-2022 at 13:49
Денес



Carpe diem
Back to Top
stef4o View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 15028
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #360 Posted: 06-May-2022 at 17:41
Бетонирање последна плоча





https://www.facebook.com/dvabrata.graditeli.5
Carpe diem
Back to Top
 Post Reply Post Reply Page  <1 161718

Forum Jump Forum Permissions View Drop Down



This page was generated in 0.109 seconds.

Copyright ©2007 - 2022  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.