build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Изградба и ентериери
  Active Topics Active Topics
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Бетонска плотна

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
Karevski View Drop Down
Newbiе
Newbiе


Joined: 16-Apr-2019
Online Status: Offline
Posts: 0
  Quote Karevski Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Бетонска плотна
    Posted: 16-Apr-2019 at 13:26
Здраво,

Би сакал да направам бетонска плотна за во двор (Имам поставено чешма на sид а во блиска иднина планирам и фурна во близина. Дали некој има искуство со изведба, мислам на цемент и агрегати сооднос? По интернет што гледав туториали користат спремни матријали како Quikrete но незнам дал некој увезува кај нас тој тип готови малтери. Поздрав
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.047 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.