build.mk Homepage
Forum Home Forum Home > Главни теми > Проекти > Станбени
  Active Topics Active Topics RSS Feed: Urban Garden-Аеродром
  FAQ FAQ  Forum Search   Register Register  Login Login

Urban Garden-Аеродром

Bookmark and Share
 Post Reply Post Reply
Author
Message
  Topic Search Topic Search  Topic Options Topic Options
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2284
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #1 Topic: Urban Garden-Аеродром
    Posted: 10-Jul-2019 at 12:53
Станува збор за нов станбено-деловен комплекс кој се гради некаде поред 3-та Македонска Бригада содржи три згради.Изведувач е Голден Арт.

Еве рендер и локација

Edited by stef4o - 10-Jul-2019 at 13:03
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #2 Posted: 10-Jul-2019 at 16:44
Го скршија мразот значи првпат се гради станбена зграда од таа страна на булеварот.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2284
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #3 Posted: 10-Jul-2019 at 16:45

Па веројатно,неможам локациски да утврдам точно која парцела е,ќе поминам деновиве да видам што има.
Back to Top
Џоле View Drop Down
Moderator Group
Moderator Group
Avatar

Joined: 23-Apr-2013
Location: Скопје
Online Status: Offline
Posts: 12153
  Quote Џоле Quote  Post ReplyReply #4 Posted: 10-Jul-2019 at 16:48
Тука некаде отприлика би било, меѓу приватниот факултет и халите со сребрен покрив, според мапата:

За сè има вторпат
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2284
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #5 Posted: 10-Jul-2019 at 18:40
Еве уште еден рендер,наликува на комплексите Garden Inn Residence и Gradia Home само што има една зграда повеќе од нив.Ќе видиме колку зеленило ќе биде застапено.

Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #6 Posted: 10-Jul-2019 at 20:10
Мислам дека е тоа стар објект на бујото...
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
Théoden View Drop Down
Groupie
Groupie
Avatar

Joined: 31-May-2018
Location: Р. Македонија
Online Status: Offline
Posts: 52
  Quote Théoden Quote  Post ReplyReply #7 Posted: 10-Jul-2019 at 20:40
Интересно е што нема да излегува директно на булеварот, според ДУП-от треба да има сервисна уличка пред комплексот.

Инаку, најобичен гулабарник. 
Back to Top
Enzo View Drop Down
Newbie
Newbie


Joined: 25-Jun-2019
Online Status: Offline
Posts: 22
  Quote Enzo Quote  Post ReplyReply #8 Posted: 11-Jul-2019 at 06:04
Баш гулабарник. Не знам која е поентата,сите станови на Голден Арт се исто срање,изгради колку да изградиш,тон МЕХ станчиња на куп,подобро изгради неколку
стакло обралкодери и ајт.
Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #9 Posted: 11-Jul-2019 at 08:24
Точно, речиси сите од големиве компании така градат.
За тоа треба да имаш малку повисоки цели од материјалните, не е се во сметката, има нешто и во оставање трага.
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2284
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #10 Posted: 11-Jul-2019 at 12:20
Денешни од терен,сеуште не се изрушени и демонтирани пералните и сервисите,парцелата е доста голема на еден дел веќе е почнат ископ веројатно за првата зграда.Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2284
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #11 Posted: 12-Jul-2019 at 18:30
Од фб

Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2284
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #12 Posted: 22-Jul-2019 at 16:54
Број на станови и паркинг места(од фб)Back to Top
alexsend View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 11-May-2011
Location: Скопје, Центар
Online Status: Offline
Posts: 1766
  Quote alexsend Quote  Post ReplyReply #13 Posted: 22-Jul-2019 at 17:49
Малку паркинг места
Јас Скопје никогаш не сум го замислувал вака.
Back to Top
daci92 View Drop Down
Senior Member
Senior Member
Avatar

Joined: 10-Dec-2012
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 1885
  Quote daci92 Quote  Post ReplyReply #14 Posted: 22-Jul-2019 at 22:26
Нели според закон 1.6 паркинг места по стан треба да обезбедат ? Овие оделе на 1.05 отприлика.
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2284
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #15 Posted: 08-Aug-2019 at 13:19
Back to Top
stef4o View Drop Down
Senior Member
Senior Member


Joined: 20-Oct-2015
Location: Skopje
Online Status: Offline
Posts: 2284
  Quote stef4o Quote  Post ReplyReply #16 Posted: 08-Aug-2019 at 13:25
Еве каков ќе биде пристапот до комплексот--------------------------------------------------------
Во однос на паркирањето...
Back to Top
 Post Reply Post Reply

Forum Jump Forum Permissions View Drop DownThis page was generated in 0.066 seconds.

Copyright ©2007 - 2019  build.mk

Коментарите на форумот претставуваат лично мислење на нивните автори и не претставуваат официјален став на build.mk.